Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak szerintem fog hamar...

Csak szerintem fog hamar tönkremenni? Féltem őt.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Barátnőmről van szó, és egyre jobban idegesít a dolog. Nem vagyunk még felnőttek sem (és épp ez a legnagyobb problémám) ugyanis vannak pattanásai, és erre kapott valami antibiotikumot, mert az orvos állítása szerint csak az segít. Érdekes, hogy az anyum kórházban dolgozik, engem is elvittek régebben egy másik bőrgyógyászhoz, diagnózis ugyanaz, erre kaptam két üveg alkoholt kennyem fel és láss csodát 2 hét alatt eltüntek... Namost... Barátnőm ezt szedi év elej óta... Sőt, most felhozta a doki, hogy lassan majd fogamzásgátló kell, mert "ez a női hormonoktól van". Namost... 15 évesen nem korai beleszólni ebbe? Nagyon ellenzem ezt az egészet. A gyógyszert is, duplán a fogamzásgátlót...


Magamból indulok ki, és nagyon komolyan veszem az ilyet, mert nekem egy célom van, az pedig az egészség. Lehet, hogy túlreagálom, de nagyon van egy olyan érzésem, hogy 30-40 év múlva nagy beteg lesz ezek miatt, nembeszélve a fogamzásgátlóról, amit természetellenesnek tartok, nagyon.


Nem arról van szó, hogy én nem szedek gyógyszert, de nekem hiába írja ki az orvos, 1-2t beveszek aztán teszek az egészre magasról. De 1 év antibiotikum? Vagy akár sima tabletta, valami baktérium vagy mi ellen?


Tudom, hogy nagyon fiatalok vagyunk, de akkor is nagyon féltem őt. Persze egyátalán nem halgat rám, és esze ágában sincs kipróbálni más gyógymódot, csak azt a nyomorult tablettát.


Valaki segítsen, vagy legalább véleményt írjon :( Nemtudom, hogy miért, de magam érzem már előre felelősnek amiatt, ha ezek miatt valami baja lesz. Sőt, azt hiszem, ez nem is alaptalan, ugyanis (anyu miatt) sokat voltam kórházban (nem mint beteg, hanem nem tudtak hova rakni épp, vagy suli után bementem hozzá stb..) és sokszor neves orvosokat is hallottam beszélni arról, hogy mennyire károsak pl. a fogamzságátlók, kivétel nélkül, vagy hogy épp mitz okoz a gyógyszer a gyomorral, májjal stb...


Mit tehetek? Féltem őt :(


F/17 L/15



2016. nov. 14. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az ő orvosa egy pö cs. Pattanásra antibiotikum??? Arctonik, vagy akár mentolos fogkrém estére. Ráadásul a ti korotokban a pattanás teljesen természetes...

A fogamzásgátlót én személy szerint semmilyen életkorban nem tartom egészségesnek, bár ez egyénfüggő hogy kinél okoz később (akár komoly) problémát, és kinél nem.

N

2016. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp ezt mondom én is, szó szerint.
2016. nov. 14. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 éves vagyok, rengeteg gyógyszert szedek, ugyanis benzodiazepinfüggő vagyok. De ezek teljesen más szerek, pszichoaktiv, nagyon addiktív, tulajdonképpen drogok.


A nagyobbik gond nem is a fogamzásgátlóval van, az nem okoz különösebb problémát, de a hosszú időn keresztül szedett (és ebből a szempontból az egy év már nagyon hosszú idő) antibiotikum, módszeresen építi le, pusztítja az immunrendszert. Szerintem még károsabb, mint amit én csinálok a Xanaxszal és társaival.

2016. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és szerintem is igaza van első válaszolónak abban, hogy ez a doki egy f a sz.

Többet szóba se álljatok vele!

2016. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen fogamzásgátló? Kissé korai még a mai modern szereknél is. Még kis sem fejlődött rendesen a szervezete, a petefészek, méh működése be sem állt, a hormonrendszere is labilis, ebbe belekeverni? Lehet, hogy amíg szedi jó is lenne, csak ha abbahagyja mert mondjuk babát szeretne akkor jönnek a bajok az ilyen korán gyógyszert szedőknél. Akkor szokott kiderülni, hogy kb örökre bekavartak a peteérésnek, a hormonok zűrösek, nincs rendes menzesz, nincs fogantatás és bár egyszerűnek tűnik gyermeket vállalni kiderül, hogy mégsem az csak azért mert idejekorán kezdődött a hormonokkal való játék.

Valóban sokaknak írnak pattanásra fogamzásgátlót és még használ is. Addig amíg szedi. Aztán minden megborul, pattanások vissza és ott van ahol volt. Inkább várjon még, próbálja a hagyományos szereket, akár gyógynövényt, propoliszt vagy bármi természeteset hátha valamelyik beválik. Fogamzásgátlót nagyon ráér még szedni.

2016. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a fogamzásgátló sem egészséges, de amíg szedi az antibiotikumot, addig gyakorlatilag az van az immunrendszere helyett. Az antibiotikumot nagyon gyorsan abba kéne hagyni.
2016. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet olyan hormonzavar, amire a fogamzásgátló jobb megoldás, mint akármi más kezelés, DE ezt nem tartom olyannak. Szerintem is elég felelőtlen a dokitól, hogy egy 15 évesnek pattanásra antibiotikumot ad.


Nem vagyok bőrgyógyász és azt se tudom, hogy mennyire súlyos a barátnőd feltehetően aknéja, de rengeteg természetes módszer van, vagy például a szalicilsav, egyéb szárító dolgok, rengeteg krém vagy pakolás is. Az összeset végigpróbálnám mielőtt antibiotikumot szedek be.


Viszont ha elfogadsz egy tanácsot, ha a barátnőd később fogamzásgátló mellett döntene mint terhességmegelőző módszer, nézzetek utána jobban egy kicsit, mert sokkal kisebb a hormontartalmuk mint a régebbieknek, nem terhelik annyira a szervezetet. Rendben, mindenkinek van egy véleménye ezekről, de a barátnőd hadd rendelkezzen a sajátjával.

19L

2016. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!