Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a menstrual...

Mi a véleményetek a menstrual cup-ról? (magyarul menstruációs tölcsér v kehely, tampon helyett) Van aki ilyet használ?

Figyelt kérdés
Mi az előnye hátránya a tamponnal szemben, melyik a kényelmesebb/előnyösebb egészség és higénia szempontjából?
2016. nov. 15. 22:03
 1/2 anonim válasza:
Én használok! Nekem nagyon kényelmes nagyon bevált! Szerintem sokkal higénikusabb mint a tampon. Egyedül a felhelyezés a nehéz de idővel rá lehet jönni hogyan is kell. Nem szivárog és elég 8-9 óránként üríteni majd alaposan kimosni és vissza helyezni.
2017. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én három éve használom, és nagyon jól bevált. Előnye a tamponnal szemben, hogy nem ragad hozzá a hüvelyfalhoz, és nem "nyúzza", ha idő előtt kihúzod. Értsd: mielőtt megtelik a tampon. Többször használatos, tehát egyszer kell megvenned, és évekig kitart. Nem kell lesni egész nap, hogy átázott-e, elég reggel és este kiüríteni. Hátránya, hogy az ürítés kicsit macerás. Gyakorlat kell hozzá, és érdemes olyan helyen, ahol kezet tudsz mosni. Nyilvános wc-n semmiképp sem ajánlom! Én zuhanyzás közben szoktam üríteni, és tisztítani. Mivel egész nap bírja, nem is kell többször. Három év alatt mindössze kétszer fordult elő, hogy szivárgott, de valószínűleg azért, mert rosszul raktam fel. Erre nap elején oda kell figyelni, hogy rendesen legyen felhelyezve! Érdemes az első alkalmakkor úgy kísérletezni vele, mikor egész nap otthon vagy.

2017. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!