Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekrák!? Személyes...

Petefészekrák!? Személyes tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi azoktól, akinek - vagy akinek a családban valakinek -előfordult ilyen.

Nem a Google-n olvasott általánosság érdekel, hanem személyes tapasztalat.

Mi volt a tünete? Hogy vettétek észre? Tumormarker eredményeitek milyenek voltak? Elég volt csak műteni, vagy kemoterápia, sugárkezelés is kellett?



2016. nov. 20. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Neked az van? Vagy csak a Google-n olvasott tünetek alapján plusz a média hatására képzeled be magadnak?
2016. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem "beképzelem magamnak", hanem emiatt lesz most műtétem. Petefészek cisztát talált a doki UH-on, majd elküldött vérvételre, Tumormarker vizsgálatot kért, sajnos az összes értékem nagyon magas! CA 125, HE4, Roma score és CEA is. Jóval a referencia értékek felett vannak az értékek, van ami duplája a felső határnak. Most műtét, aztán szövettan fogja eldönteni, hogy valóban petefészekrák-e?! Ezért lennék kíváncsi személyes tapasztalatokra, mert nekem SEMMI TÜNETEM nincs, csak a ciszta (ami nem okoz semmi tünetet) és az elkeserítően magas Tumormarker véreredmények.
2016. nov. 20. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hány éves vagy, és ki/hol fog műteni? mennyi a CA125? van-e endometriosisra gyanu? milyen műtétet terveznek? Én sok petefészekrákost ismerek, és sajnos nagyon rossz az ellátásuk, sokszor olyan orvos is bevállalja a műtétet, aki egyáltalán nem is ért hozzá. és amit korábban meg lehetett volna operalni, azt 6 honappal késobb mar nem lehet, mert a daganat addig terjed.
2016. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A petefészekrák általában egy "halk" , alattomos betegség. sokszor akkor veszik csak észre, amikor már késő, mert tüneteket nem ad. Egy petefészekcystabol is lehet petefészekrák, azonban vannak különböző "kritériumok" IOTA- krutériumok, amik alapján lehet gondolni a petefészekrákra. Onmagában az enelkedett ca125 és az emelkedett ROMA index nem jelenti azt, hogy biztos az van, itt lehet szó akár endometriomarol is (általában fiataloknál)
2016. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Például ha az ultrahangon azt látját, hogy szolid részeket is tartalmaz a petefészek, vagy többszörösen cystikus az elváltozás, es nem csak egy sima falu cisztarol van szo, akkor lehet inkabb gondolni a peteflszekrákra.
2016. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
A kezelés az attolfugg, hogy mi a szövettan, és milyen stadiumban találják a petefészekrákot. - azaz hogy milyen szerveket érintett már a daganat, vagy csaka a petefészekre korlatozodik, vagy már máshová is áttétet ad. ezért fontos a stádiumbeosztás illetve az, hogy a sebész elég gyakorlott-e a petefészek ellátásában.
2016. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 annitaki válasza:
Szia! nekem a tunetem puffadas,has novekedese volt! Ca125 es He4 magas! Jovo kedden mutenek a mehemet es nyirokcsomokat tavolitjak el! 6 eve kezdodott a betegseg akkor az egyik petefeszkem kivettek majd iden juliusban a masikat is!
2016. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kedves kérdező?
2018. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? :)
2019. nov. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy? Sikeres volt a műtét?

2019. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!