Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációval...

Rendszertelen menstruációval fordultam orvoshoz, megállapította hogy petefészek cisztám van (tüszőciszta). Műtétet nem javasolt, csak kiirta a Norcolut tablettát. Ez most csak visszaállítja a menses pontosságát vagy a cisztára is hat?

Figyelt kérdés
3 hétig megvolt a mensim,beszedtem a norcolutot,ekkor elmúlt.A gyógyszer beszedése után megjött,elég erős volt.Az orvos szerint vastag a méhnyálkahártya és ki kell ürüljön.A ciszta összeesett falú.Ez mit is jelent?Ki is ürülhet,hat rá ez a tabletta?
2016. nov. 22. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Ha valami nem világos,további kérdéseid vannak(ez egy komoly dolog) akkor menjél nyugodtan vissza a dokihoz vagy hívd fel.Itt miis csak találgatni tudunk,akárcsak te.
2016. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Norcolut az ciklusrendező, a cisztára nem sok hatása van. Arra nagyon jól hat a szénhidrát csökkentése, cukor, fehérliszt elhagyása, jóga, séta rendszeresen és mellé heti 2-3 alkalommal valami sport.
2016. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ciszták sem egyformák, jobb ha majd újra megnézik. Két hónapja én is hosszú vérzés miatt mentem orvoshoz, akkor éppen két napja ért véget két hét után. Az egyik petefészkemen cisztát látott, elküldött vérvételre (fehérjét nézetett ami a petefészek egyik tumormarkere), advil ultrát kellett szednem (ezt nem is értettem, de szedtem). 10 nap múlva mentem vissza a vérvétel eredménnyel ami negatív volt és az ultrahang szerint addigra a ciszta már sehol nem volt. Van mikor a tüsző nem reped meg és ciszta marad a helyén, de ezek hamar felszívódnak, következő ciklusra már nincsenek meg. Lehet ilyen rövid életű cisztád is, de lehet olyan is, amit figyelgetni kell, hogy nem növekszik-e és ott marad. Ezt a doki és a vizsgálatok tudják majd megállapítani. A norcolut nem hat a cisztára. A méhnyálkahártya többnyire ösztrogén dominancia miatt vastagszik meg, a norcolut segíti a progeszteron termelődést, ezzel rendezi a hosszú és gyakori vérzést. Ilyenkor úgy írják fel, hogy a 16. naptól kell szedni 10 napig. Akkor is felírják, ha nem múlik el vagy nem is jön meg, mert a hormonháztartásra hat.

Ez most kb találgatás volt, nem vagyok szakember. De ha visszamész hozzá, főleg ha marad panaszod, akkor mindent megtudhatsz, csak előtte magadban gondolt át a kérdéseket, mert én is utólag szoktam rájönni mit nem tudakoltam meg :)

2016. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. nov. 22. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!