Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy eve pcoval endokrinologush...

Egy eve pcoval endokrinologushoz jarok. Valakinek tapasztalat tanacsa?

Figyelt kérdés
egy eve kezelnek pcoval az endokrinologus dvitamint magneziumot (alacsony) es metformint irt fel . De egy ev alatt sem allt be semmilyen formaban. :/ a kovetkezo lepes a fog. Gatlo lenne de en nem hajlok fele egyreszt mert lassan babat szeretnenk masreszt meg felek a hizastol. Valakinek valami tapasztalat tanacs?

2016. nov. 23. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A metformin magában kevés, semmit nem csinál magában, írt elő diétát? Mozgással hogy állsz? A met csak egy manó az egészben.

Mert nekem is annyival lett elintézve: szed egy kis metformint és kész. Na most a pcos kezelés nem ennyi, messze nem! A vérzésed ezért nem áll be.

Fogamzásgátló nem kezelés, csak tüneti kezelés (nekem még az se volt pedig Diane-t kaptam!) amíg nem akar valaki gyereket, de azt is akkor érdemes bevállalni ha már kezelve van az IR, ugyanis ront rajta, amíg szeded max nincs tünet de később rosszabb lesz, évek mire helyrejön a tabletta után sajnos, sőt mivel nem kezelés így 2-es diabétesz lehet belőle!

160gram diéta (160gram blogot illetve a PCOS alapítvány facebook csoportját ajánlom hogy megnézd milyen összetevőkre cseréld le, mikor miből mennyit lehet enni) és heti 3-4x 1óra mozgás kötelező a met mellé, amit fel kell építeni amúgy. Nem könnyű, melós vele az élet, viszont tünetmentesíthető így és jó esélyekkel indulsz a babáért! :)

2016. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod :)

Igazabol az elejen ikor elkezdodott ez az egesz eloszor azt mondta a doki hogy magas a verzsirom elmentem a dietetikushoz es semmit sem ertettem az egeszbol kb :/ sajnos nem tudok naponta haromszor negyszer enni mert ejjel melozok nappal alszok:( vissza mentem a kovetkezo idopontra es akkor mar rendben volt.. azt mondta erre a doki hogy lehet elozo nap valami nagyon zsirosat ettem.. oszinten nem nagyon vagyok tisztaban ezzel az egesszel ezert is kertem tanacsot

2016. nov. 26. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!