Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megváltozott menstruáció,...

Megváltozott menstruáció, mitől lehet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jelenleg nem élek nemi életet.


Eddig (2-3 hónappal ezelőttig) bő, sötétebb színű 5 napig tartó (utána barnázás 3 napig) menstruációm volt.

Az utóbbi 2-3 hónapban viszont észrevettem, hogy élénkebb színe lett, nyúlós állagú, (mintha folyással társulna), és sűrű nagy "húsos" darabokban távozik belőlem, valamint a sima vérben is vannak néhány mm-es darabkák. Mindez néhány nap leforgása alatt végbemegy, sőt tulajdonképpen az 1-2. napban, utána inkább csak pecsételő.


Kb. 3 hete szúró fájdalom lépett fel az alhasamban oldalt, de enyhe volt és pár na alatt elmúlt. Most, menszesz előtt is, felfázásnak gondoltam, cickafark teát ittam, enyhült, de nem múlt el teljesen csak pár nap múlva, miután a menszesz elkezdődött.


Régebben tampont használtam, tablettát sose szedtem.

Tudom pont megnyugtatni nem fog senki, pedig azért írom ki, mert már mindenféle őrület eszembe jutott...



2016. nov. 24. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Valóban nem tudunk itt megnyugtatni...Annyi minden lehet. Ha darabosabb, bővebb az lehet annyi is csak, hogy a nyálkahártya jobban megvastagodik mostanában. Az lehet hormonális ok miatt is. Igaz, olyankor néha meg is nyúlik a hossza, de nem biztos.

Petefészek fájdalom (már ha az volt) lehetséges félidőben, az ovuláció idején. De petefészek ciszta is, amik néha csak napokig "élnek" mert ha esetleg nem volt tüszőrepedés és lett egy ciszta, az akár napok alatt is el tud tűnni. Vagy más...

Azt hiszem, ha továbbra is ilyet tapasztalsz akkor nem árt egy nőgyógyász, hiszen egy vizsgálattal és egy ultrahanggal nagyon sokmindent tudna tisztázni néhány perc alatt.

2016. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom én jól... Bejelentkeztem már orvoshoz, de az még két hét. Addig biztos megőrülök, olvasgatom a gyakorit, és látom, hogy valaki egy wc-ülőkétől lett terhes. Én nagyon normálisnak tartom magam, de egy ponton a pánik már annyira rajtam van, hogy bármit elhiszek. Kattog az agyam, hol rontottam el, és nem tudom. Amúgy nyilván nem hiszem, hogy ennyitől terhes lesz valaki, de beírom a tüneteimet és mindenki ezt mondja, sehol más magyarázat, ezért is tettem fel én is a kérdést. Eddig én azt hittem a menstruáció hiánya utal erre, közben meg kiderül mindenki menstruál terhesen is... Egyébként azt olvastam valahol (hasonló fórumokon), hogy a ciszta kimutatható terhességi teszttel, hát csináltam, de negatív lett. Gondolom ez se garancia, de tényleg aggódom.

Mindig nagyon fájt a hasam, de ez most más. Annyira nem görcsöl, inkább ez a bal alhasi fájdalom, meg az élénk, világos vér ami aggaszt... :( 2. napon már alig van. Legalábbis nem úgy, mint néhány hónapja...

Igazából már az is segít, hogy kiírhattam. Csak az a két hét... Addig annyi minden lehet...

2016. nov. 24. 23:25
 3/3 anonim válasza:
Lehet tudni, hogy mi derült ki?
2018. aug. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!