Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok mindent nem értek a HPV...

Sok mindent nem értek a HPV vírussal kapcsolatban, valaki rendet tenne a fejemben?

Figyelt kérdés
Szóval, felmerült a gyanú, hogy talán én is fertőzött lehetek, így utánaolvastam. Egyik helyen azt írták, hogy gyógyíthatatlan betegség, csak a tüneteket lehet kezelni, de a vírus bennünk marad és bármikor újra előjöhet vagy fertőzhet. Máshol azt írták, hogy az emberek kb 80%-a megfertőződik élete során legalább egyszer a vírus valamely fajtájával, de ez a 2 mondat nekem valahogy ellentmondásosnak tűnik. Másik pedig, tegyük fel, hogy tényleg fertőzött vagyok, akkor most soha többé nem szexelhetek senkivel? Az írják az óvszer sem nyújt 100%-os biztonságot, sőt akár kézfogás vagy wc ülőke útján is terjed. Szóval akkor hogy van ez most? Csak, hogy ne egyen meg a fene, míg eljutok dokihoz....
2016. nov. 30. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A HPV-nek nagyon sok variánsa van. Vannak az ún. kis kockázatú törzsek, amik semmi különöset nem okoznak néhány szemölcsön kívül, és vannak a nagy kockázatúak (pl HPV16 és 18), amelyek gyakran vezetnek méhnyakrákhoz. Ha ezek egyszer megfertőztek téged, akkor már örökre fertőzött maradsz, mert pl. a nagy kockázatú törzsek DNS-e beépül a fertőzött személy genomjába.
2016. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!