Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős vérzés, darabos,...

Nagyon erős vérzés, darabos, már 10 napja. Menstruációnak indult. Az Oktoberben jött mensim is elöbb barnás folyással indult majd rendesen jött meh. Lehet köze a 10 évvel ezelőtti conizacios műtéthez? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Előzményként: Okt 29.-én szex kiszakadt óvszer. Kb 10-13 napra rozsaszínes folyás 3 napig. Akkor azt hittem.megjön rendesen de nem.Negatív terhességi tesztek. Mint irtam, 10 évvel ezelőtt volt 2x conizaciom, súlyos rákmegelőző állapot volt a szövettam eredmenye. Azóta (lekopogom)minden rendben volt p2 cito. Viszont most ez a verzés, nagyon félek mitől lehet.1 hete küreten voltam, most annak az erdmenyét várom. Teljesen ki vagyok készülve. Bocsi ha keszekusza a torténet.
2016. dec. 1. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Tényleg kicsit összezavarodtam :)

Egy hete miért volt a küret? A vérzés 3. napján volt? A rózsaszínes folyásból nem lett semmi? Mennyi idős vagy? A 10 évvel ezelőtti műtéthez nem hiszem, hogy köze lett volna, ha eddig nem okozott semmi. A küret eredménye néha 2 hét alatt is megvan, abból azért sokminden kiderül.

2016. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kuret a 10 napos menstruacio miatt volt. A 3 napos roszaszines folyasbol semmi nem lett, hanem ra 10 napra jott meg kb.
2016. dec. 1. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom a korodat, de nem lehet, hogy ez már némi premenopauzás hormonzavar? Az már 40 felé simán elkezdődhet. Nekem is volt. Minden előjel nélkül egyszer csak két hétig tartott a menzesz, után 4 nappal újra kezdte, de akkor 6 napig. Ezután jött a küret, ami hiperplásiát állapított meg, doki szerint ez már a csökkent progeszteron szint miatt lehet, mivel 45 vagyok. Most norcolutot kell szednem a 16. naptól 10 napig hat hónapon keresztül, aztán kontroll. Jelenleg a 22 napon vagyok és még nem jött meg, aminek örülök :) De egyébként még a küret sem tudta megzavarni, úgy jött meg ahogy küret nélkül kellett volna, csak kicsi mennyiségben, mert 10 nap alatt nem sokat épült fel a nyálkahártya a küret után.
2016. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
34eves vagyok. Egy hete volt a kuretem, 2 napig volt verzesem azutan. Gondoltam en is hormonzavarra, kitudja. Arra is gondoltam,hogy szultem 2014-2016 ban a ket idopont kozott 2x menstrualtam ( szoptattam). A kicsi szuetese utan 3 honappal jott meg eloszor majd kimaradte gy honap, aztan azota ilyen hol pecsetel elotte par napot es utana jon meg.
2016. dec. 1. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor talán nem a kor miatti hormonzavar csak a szülés után nem állt helyre. Szoptatsz még? A magas prolaktin szint is okoz menstruáció elmaradást, aztán lehet, hogy amikor lejebb ment, akkor jött egy erős, mert addigra jól megvastagodott a nyálkahártya.

Első körben ne rémüldözz, főleg ha a doki sem mondott semmi ijesztőt. Nem látni mindent az ultrahangon az igaz, de azért sokmindent. Ha nem gyanakodott valami bajra akkor talán nem is lesz.

2016. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ultrahang kep alapjan annyi volt a kerdese hogy a teszt negativ?! Mar nem szoptatok, kislanyommeg neha racuppan het1x2x
2016. dec. 1. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Még egy hét kb és mindent tudni fogsz a szövettanból. Bár nekem három hét alatt lett csak kész, de nem azért mert gond volt, csak sok volt, később került sorra a mintám. Úgyhogy akkor se ijedj meg, ha nem lesz két hét alatt kész.

Ha mégis lenne valami komoly (csak hogy a legrosszabbat tegyük fel) akkor is az első tünetre küret volt, ami ezt megmutatja, tehát biztosan kezelni tudják.

Van egy ismerősöm, aki egy évig járt dokiról dokira vérzéssel, mire küretre került. Ki is derült, hogy rákja van, de egy méheltávolítással "megúszta" így is az időhúzás ellenére. Te időben mentél, doki se sokat hezitált küret ügyben (ami elsőre ijesztő, hogy rögtön oda küld, de mivel diagnózishoz nagyon jó, így érthető) úgyhogy biztos minden rendben lesz.

2016. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Remélem nem lesz baj.
2016. dec. 1. 11:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Hyperplasia..
2016. dec. 18. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem olyan vészes.... Milyen kezelést javasoltak rá?
2016. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!