Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára legjobb házi...

Hüvelygombára legjobb házi megoldás?

Figyelt kérdés

volt egy súlyos felfázásom kb 2 éve, 1 éve pedig egy hosszabb antibiotikum kúrám. az óta elég gyakran előjön a gombásodás. már háromszor csináltam canesten kombi-kúrát, utána kicsit jobb, de legutóbb azt vettem észre, hogy miután elmúlt, rá pár napra eléggé felzaklattam magam és stresszes voltam vagy 2 napig, és visszajött a gombásodás. olvastam hogy a stressztől is kialakulhat, bár nem tudom ez így mennyire igaz.

jobban preferálnám a házi praktikákat, nem nagyon van pénzem állandóan hüvelykúpokat és hasonló készítményeket venni.

olvastam hogy cickafark tea, kamilla tea (ivászat illetve hüvelyöblítés) hatásos, hallottam az almaecetről is, most pár napja olvastam a borax-glicerinről.

Ha valakinek van tapasztalata ezekkel a módszerekkel kapcsolatban, az megtenné, hogy leírja mit hogyan szokott? nagyon sokat segítenétek! előre is nagyon köszönöm!



2016. dec. 3. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy jó nödoki kellene. Stressztől nem tud kijönni szerintem. Nem lehet, hogy inkább a szexszel van összefüggésben és visszafertöz a párod? Nekem természetes módok nem váltak be gombára, a gombaellenes gyógyszer viszont igen.
2016. dec. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem lenne egyszerűbb egy orvos által felírt gyógyszerrel teljesen megszűntetni, mint a házi gyógymódokkal szrakodni?

20L

2016. dec. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Grapefruit mag cseppek + havonta egyszer-kétszer Gyntima Probiotica Forte, hogy ne jöjjön vissza. Ez sem olcsó. Nekem ezek váltak be, mikor már az orvos sem tudott mit tenni.(Így már nagyon ritkán találkozik velem, ő örül és én is!) Jó volt még a Gynevac, de az már évek óta nem kapható.
2016. dec. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Gondold át, hogy mennyi cukrot és fehér lisztből készült terméket eszel.
2016. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
VISSZATÉRŐ PANASZ ESETÉN NE HÉZI PRAKTIKÁZZ! Ez nem csak kis kellemetlenség,hanem komoly szövődményei is lehetnek.Ahogy előtte már írták stressz nem okoz gombásodást és el kell menni orvoshoz,ha visszatérő betegség. Ha van partnered őt is kezelni kell. Ha a nőgyógyász nem ír fel neki semmit (van olyan,aki megteszi),akkor menjeln el urológiára vagy bőrgyógyászatra és mondja el,hogy a párját mire és mivel kezelik.
2016. dec. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Párod is volt kezelve veled egyidőben? Hüvelyflóra visszaállítás volt?

Egyébként doki, de másik vagy urológia. A házi dolgok max tünetmentesítők, megelőzésre jók de ha már kijött akkor nem!

Én is visszatérővel szenvedtem és a következő volt jó kombó (7éve nincs gond, pedig azóta hüvelygyűrűm is van ami elvileg hajlamosít!):

kezelés doki általán, kezelés alatt no szex a kontrollig legalább, férfi kezelése egyidőben, utána hüvelyflóra visszaállítás és immunerősítés (grapefruitmag cseppet iszok évente egy kúrát és D-vitamin+szelén kúraszerűen egész évben).

2016. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Visszatérő panasz esetén orvoshoz fordulnék a helyedben. Addig is, amíg eljutsz hozzá, teafaolajos oldattal mosd meg magad, nekem segíteni szokott.
2016. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki az a sintér,aki leszavazta azokat a válaszokat,amik az írták,hogy forduljon orvoshoz a kérdező? VISSZATÉRŐ PANASZOK ESETÉN FELEJTSÜK MÁR EL A HÁZI MEGOLDÁSOKAT! Spórolásból,okoskodás miatt olyan krónikus gyulladása lehet,hogy még a teherbeesését is megnehezíti valakinek.
2016. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Régebben nekem is visszatérő problémám volt, lényegében mindent kipróbáltam - orvos által felírt készítményeket is - de semmi nem használt. Egyszer miért ne alapon vettem probiotikus tampont a megszokott helyett, azóta semmilyen panaszom nincsen.
2016. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!