Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS szőrösödés ellen bevállt...

PCOS szőrösödés ellen bevállt praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy van-e értelme PCOS-t lézeres szőrteleníteni?

PCOS, hipófízis adenóma (prolactint termelő,1500 körüli értékkel vérvételen) + pajzsmirigy alúlműködést állapítottak meg.


Semmilyen fogamzásgátlót nem szedtem, talán egész idáig összesen 8 hónapig pár évvel ezelőtt.

A problémáim pár éve jelentkeztek, 14 éves koromtól 20-ig kb normális vérzésem volt, több napig tartó, rendes mennyiségű.

Minden hónapban megjön, de kevés, első nap kicsit erősebb, második nap gyengébb már, 3. csak barnázás.

Az endokrin szerint peteérésem is van.


A hipofízis adenóma hatással lehet PCOS kialakulására, vagy ez a kettő nem függ össze?

Egyébként az étkezésem is elég rossz,rendszertelen volt ez idáig.

Most ott tartunk,hogy tartanom kell a diétát, utána vérvétel, és megbeszéljük a nőgyógyászommal, hogy mit ír fel.

Az endorkrin. által felírt bromocriptint szedem szorgosan.


Pár kérdésem lenne:

Tudom,hogy ilyen magas prol. nem könnyű teherbe esni,pláne PCOS mellett,jelenleg nem is aktuális,de nem lesz káros,ha fogamzásgátlót szedek? Nem fogja majd nehezíteni?

A másik pedig, elkezdtek szőrszálak nőni,a mellbimbómnál fekete szálak,az arcomon "csak" szőke kis pihék,de nem szeretném megvárni,hgoy ezekből fekete szakállak legyenek.


Ha erre felírnak megfelelő fogamzásgátlót, akkor valóban pár hónap múlva eltűnnek ezek is,amik kinőttek vagy csak nem fog több nőni? És,ha elhagyom a fogamzásgátlót,babavárás előtt,akkor visszanőnek? Van,akinek a terhesség eltűntette a szőreit?

Vagy erre megoldás lehet a lézeres szőrtelenítés? Egy bőrgyógyász dr-nál azt olvastam,hogy lehetséges,de inkább személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi.


2016. dec. 8. 23:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!