Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfelejtettem hogy antibiotiku...

Elfelejtettem hogy antibiotikumot szedek és szexeltünk párommal lehet baj ebből? Mennire üthette ki a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Akár teljesen hatástalanná is tehette.

Viszont amit jó tudni, hogy fog. gátló szedése mellett nem írnak fel esemény utáni tablettát. Szóval imádkozz és az esetet követően 2 héttel reggeli vizeletből csinálj egy tesztet.

És remélhetőleg örök életedre megtanulod, hogy antibiotikum mellett kiegészítő védekezés végig a szedés alatt és még utána 1 hétig!

2016. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam így egyszer. Miután a párom elment, akkor jutott csak eszembe, hogy antibiotikumot szedek egy napja. Bőgtem fél órát, és nagyon be voltam szarva. Szerencsére nem lettem terhes, de senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor rá kellett néznem a tesztre...

20L

2016. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy igazad lesz 2. Ezelőtt is előfordult hogy antibiotikum alatt volt szex, de akkor tisztában volt párom is vele, hogy ne menjen el bennem.... Mondjuk a 4 óra eltelt a két gyógyszer között, ami ugye a felszívódás ideje elméletileg.
2016. dec. 14. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a 4 óra eltelt a két gyógyszer között, ami ugye a felszívódás ideje elméletileg."

Tök mindegy! Itt nem a felszívódásról szól a dolog.

Hiába szívódik fel a fog. gátló, attól még a szervezetedbe belekerül az antibiotikum, ami szépen a fog. gátló hatóanyagát bevételtől függetlenül gyengítheti, vagy akár hatástalaníthatja.

2016. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!