Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálaton...

Nőgyógyászati vizsgálaton kiderülhet, hogyha nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
Nem akartam teherbe esni, csak szimpla nőgyógyászati vizsgálatra megyek, 22 éves vagyok, még nem voltam. Ha nem lehet esetleg, az kiderül egy ilyen vizsgálaton, vagy majd csak ha gyereket akarok, és esetleg nem sikerül?

2016. dec. 15. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen nőgyógyászati szervi elváltozás miatt(pl. kicsi fejletlen méh) nem lehetne,az kiderülne. De a legtöbb esetben csak akkor derül ki valami,ha nem sikerül teherbe esni és elkezdik ennek az okát keresni. Pl. petevezeték elzáródás, hormonális ok.
2016. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így nem fogják megmondani, max akkor ha már 1 éve sikertelenül próbálkozik az ember, addig nem, viszont az meg tudják mondani ha van nehezítő körülmény már most is pl hátrahajló méh, vékony endometrium stb. Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: elküldtek hüvelyi UH-ra mert az sztk-ban nincs simán rutin rákszűrés után, ahol kiderült hogy mindkét petefészkem teljes állományban cisztás, nem pcos, csak simán, a tabletta sem segített ezen. Az orvos elmondta hogy 50%-ról indulok hogy természetesen foganjon gyerekem majd (ekkor nagyon nem akartunk gyereket mégis sírva jöttem haza!) és ha nem sikerül sokáig akkor stimuláció és egyebek jönnek.
2016. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!