Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak én vagyok elfuserált...

Csak én vagyok elfuserált gondolkodású, vagy tényleg használhatok így tampont?

Figyelt kérdés

Tampont is használok, meg betétet is. A suliban tampont,mert a tesi úgy kényelmesebb és mert én a betéttől nagyon befülledek és elkezdek viszketni, és az utsó napon már majd meghalok a viszketéstől. Ezért suliban tamponozok, így akkor szellőzök odalenn. Ha csak betétezek, akkor miután eláll kb három napig kenem neogran. -nal, mire jobb lesz.



Szerintetek ez nem árt ugye?


2016. dec. 31. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Milyen gyakran cseréled? Az nagyon nem jó ha ennyire viszket, vagy gyakrabban kell cserélni vagy vegyél kényelmesebbet, pl. sok betét olyan, mint a műanyag, nagyon könnyen bebüdösödik és iritálja a bőrt.
2016. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

De ha nincs bajod a tamponnal, a betéttel meg igen, akkor miért használsz betétet?

Sajnos a betétek nem a legjobbak, mert nem engedik úgy szellőzni a bőrt, amitől pontosan olyan tünetek jelentkezhetnek, mint nálad, ami nem egészséges.

És a tampon sem ördögtől való, teljes biztonsággal használható az egész menzeszed alatt, otthon is, éjszakára is, hosszú évekig is, én pl. 15 éve használok csak és kizárólag tampont. A betétet úgy ahogy van utálom, nem tudom elviselni.

Amire figyelni kell, hogy a tampont az előírt időközönként cserélni kell, éjszaka pedig lefekvés előtt tegyél fel újat és reggel azonnal cseréld. Gyengébb vérzéses napokon pedig érdemesebb gyengébb napokra való tampont használni.

2016. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem. Éjszakára azért jobb a betét, a tampont max 4-5 óránként ajánlatos cserélni. Én is használom mindkettőt, annak függvényében, mikor melyik a praktikusabb.

Ha ennyire érzékeny vagy a betétre, javaslom, nézd meg ezeket:

[link]

2016. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha a szüleim meglátnák, hogy tamponozok, nem tudom mi lenne. Meg otthon nem is tudnám úgy felrakni, mert nem tudok ellazulni, hátha vki rám nyit. A betéttel így nincs semmi bajom.:)
2016. dec. 31. 11:53
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

"Éjszakára azért jobb a betét, a tampont max 4-5 óránként ajánlatos cserélni."

6-8 órát is bent lehet hagyni, ha nem olyan erős a vérzés, úgyhogy éjszakára is lehet tampont használni. De kinek hogy kényelmes. Én éjszakára sem tudom elviselni a betétet, úgyhogy én általában soha nem alszom ki a 8 órát, tehát este 10 körül felteszem a tampont, fél 6 előtt meg már kelek, veszem ki, illetve van, hogy kelek éjszaka is mosdóba, akkor is cserélni szoktam. Szóval nálam nem okoz gondot az éjszakai tamponhasználat sem.

És kérdező miért lenne gond abból otthon, hogy tampont használsz? Ha neked az kényelmesebb, akkor nyugodtan használj azt.

De valóban próbálhatsz másmilyen betétet is ki. Próbálkozz inkább több mindennel, hátha valamelyik neked is megfelelő lesz.

2016. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 31. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:

"6-8 órát is bent lehet hagyni, ha nem olyan erős a vérzés, úgyhogy éjszakára is lehet tampont használni."


Nem a vérzés erőssége, hanem a tamponban könnyen elszaporodó kórokozók okozta problémák, toxikus sokk szindróma megelőzése miatt. Tudom, hogy max 8 órát javasolnak, azt is, hogy nemcsak a tamponnal összefüggésben alakulhat ki, de én a biztonság kedvéért ennél gyakrabban cserélem, ha tampont használok.

2016. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

"Nem a vérzés erőssége, hanem a tamponban könnyen elszaporodó kórokozók okozta problémák, toxikus sokk szindróma megelőzése miatt."

Nézd, attól mert te más véleményen vagy, attól még nem kell lepontozni!

Ha egyszer a tájékoztató enged 8 órát is, akkor semmit nem vétek azzal, hogy van, hogy 7 órát is nálam csak és kizárólag éjszaka bent van a tampon. És ez a bizonyos mérgezés nagyon ritkán alakul ki és akiknél ki is alakul, azok azok, akik napközben sem cserélnek sűrűn. Én napközben simán 2-3 óránkét cserélem és mondom, éjszaka max. 8 óra, de sokszor kevesebb, mivel éjszaka is járok mosdóba. Sőt, a vérzésem utolsó 2 napjában éjszaka abszolút nem vérzek, tehát olyankor semmit nem használok.

Szóval kár azért lepontozni, mert megoldom, ahogy nekem jó és semmi egészségkárosító dolgot nem teszek vele.

Hidd el, hogy használtam betétet is, hagyjuk, hogy milyen irritációm lett még a legjobb minőségűtől is és hogy mennyire nem tudtam elviselni.

Tehát nekem a betét sokkal inkább árt az egészségemnek.

Tehát ha 15 éve semmi gondom nem volt az állandó tamponhasználattal, akkor talán a következő 15-20 évben sem lesz.

2016. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
#8-as, én senkit nem pontoztam, a kérdező dolga, hogy eldöntse, mi hasznos számára és mi nem. Tisztáztam egy félreértést, ennyi.
2016. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is így csinálom. Pedig abban az értelemben már nem vagyok "tini" (21L)

Engem az Always betétek irritálnak, zörögnek, illetve kisebesedik tőle a combom belső része míg viselem. Mire erre rájöttem szépen szétbombázta a fenekemnél a bőrt, tele van a kifakadt hólyagok sötét nyomával... Otthon sokszor elfelejteném kicserélni a tampont, meg azért néha alig marad vér, fáj az új tampon felhelyezése.

Nem árt sem a tampon (ha megfelelően használod), se a neogranormon (bár ezzel vigyázz, mert elvileg erősíti a szőrt ott, ahol használod.) nyáron meg aztán pláne kényelmesebb a tampon...

2016. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!