Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bajt okozhat az ha a 7 napos...

Bajt okozhat az ha a 7 napos szünet helyett csak 3 naposat tartok a tablettánál?

Figyelt kérdés
Lindynette-t szedek, most fogyott el az első levél, a szünet 3. napján tartok, a havim már tegnap megjött, de sokkal erősebben mint az elmúlt hónapokban tabi nélkül. Az első levélből az első szemet a mensim 5. napján vettem be, mivel akkor is csak barnázásom volt, vártam hogy megjöjjön rendesen, de nem igazán jelentkezett. Ha most kezdem el szedni (a mensi 2. napján) tehát csak 3 nap szünettel akkor a következő hónapban védeni fog? (Az előző hónapban az volt az érzésem, hogy a késői bevétel miatt nem akadályozta meg a peteérést, most ezért jött meg rendesen).

2017. jan. 3. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A fogamzásgátlót nem az "érzésed szerint" kell szedni, hanem ahogy a tájékoztatóban van.


A 7 napos szünet nem véletlen, ha össze-vissza szeded, akkor bajod lehet belöle.


Az meg hülyeség, hogy volt peteérésed, a fogamzásgátló éppen ezt akadályozza meg.


Tarts rendesen 7 nap szünetet és szabályosan szedd a gyógyszert - különben a végén nem hat rendesen.

2017. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme már az első hónapban megkeverni a ciklust, várd ki türelmesen a 7 napos szünetet, és utána folytasd a tablettát. Az első 3 hónapban még normális, hogy erős a vérzés, ilyenkor más mellékhatások is előfordulhatnak.
2017. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Igen, baj. A fogamzásgátló nem cukorka, hogy össze-vissza, "érzés szerint" szedegesd.
2017. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom össze vissza szedegetni, eddig is mindig pontosan vettem be, csak az miatt aggódtam hogy előzőleg elég későn, ugye az 5. napon vettem be és hogy most esetleg biztosra tudnék menni. De ha így is beáll egy két hónap alatt akkor oké, lehet inkább nem variálok.
2017. jan. 3. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet inkább nem variálj,hanem biztosan ne variálj!!! Nem véletlen,hogy 7 nap szünetet kell tartani és nem 3-at! Hiába vérzel jobban vagy hiába lesz olyan,hogy kevesbé,akkor is a 7 naphoz ragaszkodj és így is védeni fog.
2017. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!