Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyogyászati vizsgálat?

Első nőgyogyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Milyen szokott lenni a első alkalom a nőgyógyásznál?

Nos először mennék nőgyógyászhoz azzal a indokkal hogy nekem csak fogamzásgátló kellene a mensim miatt mert igen elviselhetetlen görcsölő, ekkor 3 napra mintha halott lennék.

Viszont okoskodtak lány barátok hogy ha csak a gyógyszert akarom akkor is meg kellene úgy vizsgálnia ami hülyeség szerintem.

Elvégre ahogy én tanultam csak a hormon rendszert kell ismerniük egy vérvétwlel s meg is kapnám a receptet s nem kellene a vizsgálat.

Mégis azt mondják kell akkor most mi van?

Egész életembe utáltam a orvosokat s a egészségügyet, megtagadhatom a olyan vizsgálatot?

Nkm csak ez kell más nem.

Elvégre szüzet nm vizsgálhat meg ha jól tudom.


20/l



2017. jan. 6. 15:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Kell ikyenkor úgy mond egy rutin vizsgálat az hogy alul is megnéznek mert ha valami bajod van azt kezelni kell mielőtt megkezded a tabit. Jobb is így az egyik barátnőmnek cisztát találtak.
2017. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

De nekem nem tudnának rutinvizsgálatot gondolom a szüzesség miatt meg kizárt dolog hogy bárki lásson ot.. Semmi bajom nem szokott lenni így biztosra tudom, hogy felesleges lenne.

Előbb halnék meg mintsem hogy vmi orvos vagy vki hozzámnyúljon. De ha kell az a vizsgálat akkor kihagyom s soha nem megyek.majd csak megtűröm a havim.

2017. jan. 6. 16:18
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A fizikális vizsgálattal (tapintással) sok mindenre rájöhet a gyakorlott orvos.


Tévedsz, hogy szűz állapotban nem tud megvizsgálni. Képzeld el, vannak gyermek nőgyógyászok is, hisz sajnos a betegségek gyermekkorban is előfordulnak.


Arra sosem gondoltál még, hogy lehet, hogy azért elviselhetetlen görcsös a havid, mert valami szervi problémád van? Képzeld, csak vizsgálattal lehet megnézni...

2017. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
#2 én is voltam szüzen. A barátnőm akit említettem is szüzen volt és úgy találták a cisztáját nem is érezte hogy baj van. Mondd hogy szűz vagy és óvatosabbak lesznek.
2017. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
20 evesen nem hiszem el, hogy ennyire felelotlen vagy! A fajdalmas menzesz miatt pont hogy nagyon fontos a vizsgalat. Lehet miomad, cisztad, polipod, endometriozis es meg nagyon nagyon sok minden bajod, amit muszaj megvizsgalni, ha nem akarod, hogy meg nagyobb bajod legyen, amivel majd a mento visz el es muteni kell...
2017. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Hiába utálod az orvosokat, a te nyomorult kis életedet is ők fogják megmenteni ha bajban leszel :)
2017. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Nem minden nődoki vizsgál meg ha csak fog.gátlót akarsz felíratni,valaki csak vérvételre küld el.


Ha szégyenlős vagy női orvost keres és ha megteheted privát rendelésre menj el(10-14000 Ft).

Sok orvos a netre felteszi az árakat hogy mi mennyi.


1.Na időpontot kérsz,elmész rá,kijön az asszisztens a személyiség,tb elkéri majd behív.

2.Bemész a dokihoz.Van ahol egyből a vetkőzőbe kell menni(alul levetkőzni,bugyi,naci lekerül,zokni marad,szóval jobb hosszú felsőbe menni az a popsit takarja) és levetkőztem besétálni a dokihoz úgy beszélgetni vele.Vagy nincs vetkőző tehát bemész simán a dokihoz ott beszélgettek pl mért jöttél,mit szeretnél,mikor volt a legelső mensid stb és utána szól hogy menj át a vizsgáló ágyhoz ott vetkőzz le és feküdj fel az ágyra,tedd a lábakat a lábtartóra.


Ha szűz vagy közölte,ott óvatosabbak,kisebb,rugalmasabb eszközzel vizsgálnak


3.Majd jön a doki,kesztyűt húz,egy ujjal hüvelyedbe nyúlnia másik kezével a hasad nyomkodja közben,kitapintja a petefészkeket

4.Majd kihúzza az ujját belőled,és a már picit kitágult hüvekyedbe kacsát beteszi,ezzel az eszközzel tudja tágítani,szétnyitni a hüvelyesek.Ebbe az eszközbe egy pálcikát behelyezni,azt megtudhatja és sejtmintát vesz majd pálcikát,kacsát is kiveszi.


Kb ez a rákszűrés(youtube-on regisztrálj le nagykorúként és akkor erről videó t is láthatsz)


A bugyidba legyen tisztasági mert valakinél parnapig pici vérzés lehet

2017. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Én is szűzként mentem decemberben fogamzásgátló miatt. Kérdezte az orvos hogy szűz vagyok-e. Nekem nem nyúlt fel. Csinált egy hasi ultrahangot, mondta hogy nincs ciszta meg semmi. Aztán kérdezte hogy volt-e trombózisos megbetegedés a családban stb. Felírta a gyógyszert. Mondta hogy 3 hónap múlva menjek vissza (mert akkor már nem leszek szűz), és csinál egy rákszűrést.

Látom kb minden orvosnál máshogy megy. De a rákszűrést évente el kell végeztetni! Nem úszod meg. Én is rettegek az orvosoktól de ha kell a gyógyszert feliratni,máshogy nem fogod megkapni.

22L

2017. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nos köszi a válaszokat :)

Ahogy olvasom sok gond lehet de az nem zavar annyira nekem csak szimplán az kell hogy ne legyen a havim meg szinte.

gondoltam már arra hogy kivételes esetként kivetetem a méhemet s gond letudva.

Nos biztos hogy engem nem fog mentős megmenteni mert van nálam egy kártya amire aláírottan leírtam hogy megtagadom a segítségnyújtását minden módon, s ha megteszi perbe megyek ellene.

Semmilyen módon nem szeretném a benyúlásos vagy rákszűréses vizsgálatot mert nem élek nemi életet s nem is fogok.

S ha jól olvastam meg tudom akkor oldani csak vérvételel amit még engedek épphogy.

2017. jan. 7. 00:15
 10/32 anonim ***** válasza:
Bocsánat,megkérdezhetem hogy miért nem fogsz soha nemi életet élni?
2017. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!