Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szüneteltetése...

Fogamzásgátló szüneteltetése után újra szedni?

Figyelt kérdés
Több, mint 3 évig szedtem Jangee fogamzásgátlót. December közepefele szedtem be az utolsó levelet, és úgy gondoltam, hogy 2-3 hónapig szüneteltetem. Olvastam, hogy ez a szünet nem szükséges, volt olyan oldal és orvos, aki szerint viszont igen. Múlt szombaton kellett volna megjönnie, de késik, viszont az összegyűjtött infók alapján ez teljesen természetes. Ezt a havi menzeszt mindenképp megvárom, és majd csak a februári ciklusom első napján kezdem újra. Viszont, ha ebben a hónapban ne adj' Isten, kimarad, nem gond, ha csak 2 hónapot hagyok ki? Szívesen megkérdezném az orvosomat, de iszonyat arrogáns és lekezelő, szóval jelenleg újat keresek, aki megbízhatóbb, mint ő... Köszönöm előre a válaszokat.
2017. jan. 9. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak saját magad szivatod ezzel. 2-3 hónap kihagyás nem szünet. Most inkább várd meg hogy beálljon magától. Ne zavard össze még jobban a ciklusod.
2017. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos sose volt rendszeres a menzeszem, ezután sem lenne az.
2017. jan. 9. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor endokrinologushoz kell menni. A fog.gátló csak mesterséges ciklust csinál, de az alapvető problémát nem oldja meg csak elfedi.


Nem tudom mennyire akarsz később gyereket, de ezzel játszol, ha nem jársz utána miért nincs rendesen ciklusod.

2017. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2 hónap csak nagyobb zűrt okoz. Nekem azt mondta a doki hogy ha szünetet akarok akkor az legyen legalább 4-6hónap és utána hormonsor, vizsgálat és úgy újra.

Viszont ilyen gonddal endokrinológust keress, mert a tabletta csak időszaki elfedés, a mögöttes gond nincs megoldva, tombol tovább, maradandó gondokat okozva, csak nincs tünet.. 3-4hónap fogamzásgátló mentesség után leszel vizsgálható ilyesmire.

2017. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy akár vénségemig szedhetem, akkor sem lesz semmi gond. 2-3 hónap az nem szünet, az instant hormonzavar, amiből nem fogsz egyhamar kimászni. Ha szünet, akkor legalább 6 hónap. És ne ugyanazt kezd el. Én egy év szünetet tartottam, mert olyan gyógyszert szedtem, ami amúgy is ütötte volna a hatásást. Amikor újrakezdtem, a Jangeet minden mellékhatás kijött. Ha csak a rendszertelenség miatt szeded, akkor talán próbáld ki a barátcserja teát. Mosogatólé ízű, de ha rendszeresen minden nap iszod, gyönyörűen helyrehozza a ciklusodat.
2017. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
*barátcserje
2017. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, hogy inkább tartok fél év szünetet, nem szeretnék magammal kitolni. Egyébként ma reggel megjött, így csak 4 napot késett. A rendszertelenség pedig a gyógyszer előtt annyira nem volt drasztikus, maximum 2-3 napot késett, és minden hónapban megjött, nem maradt ki egyszer sem.
2017. jan. 11. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!