Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3-4 hónapja nagyon görcsöl a...

3-4 hónapja nagyon görcsöl a hasam ha megjönn, de annyira, h menni se tudok. Miért van ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__73965..



próbálj ki valamilye mozgást a vérzés előtt pár nappal,és akár vérzéskor is,nekem bevált.A mozgás segít,hogy a vér jobban keringjen,és ha nem olyan jó a keringés,akkor fáj az ember hasa.persze valamennyire örökölt is.

2008. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
milyen mozgára gondolsz?
2008. okt. 8. 19:02
 3/9 A kérdező kommentje:
s
2008. okt. 8. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az én biológiatanárom a sétálást javasolta... nekem a fogamzásgátló jött be.
2008. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A séta nem túl intenzív. Erőteljes és hosszú séta már jó eséllyel segíthet, de a legjobb mozgás talán a menstruáció alatti maszturbáció vagy szex. A fogamzásgátló is egy megoldás, de ha nem élsz szexuális életet akkor ezzel a nekifutással vehetsz a fájdalmas menstruációs napokra való fájdalomcsillapítót is.


Legbölcsebb lenne célszerűen táplálkozni:

A menstruációs kínokat és kellemetlenségeket enyhítik az:


Omega-3 zsírsavak - leginkább len-olajban, dióban találsz. Nem hiszem, hogy hallottál a len-olajról, de ha elmész egy nagyobb boltba akkor biztos találsz a polcon más olyan terméket amin fel van tüntetve hogy "hozzáadott omega-3". Margarinok, pizzák, tésztafélék, tejtermékeken szokott lenni ilyen leginkább.


E Vitamin - pld Mandula, napraforgó olaj

Magnézium - pld magnézium pezsgőtabletta

Cink - pld cink pezsgőtabletta

B1 Vitamin - Rengeteg mindenben, a krumplitól kezdve, a disznóhúson, sonkán, tojáson keresztül a narancsig, karfiolig.


A menstruáció előtt úgy 1-4 nappal ezelőtt kell ezeknek az ételeknek, ételkiegészítőknek nagyobb hangsúlyt szentelned. Ha megfelelő adagban eszed akkor teljesen megszűnnek a menstruációs problémák.


Ha tudsz angolul:

[link]

2008. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a mozgás jött be,én jógázni szoktam(van külön gyakorlat a görcsökre),de más intenzív sport is jó,pl.futás.
2008. okt. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A melegítés nekem be szokott jönni. 2 paplan mondjuk.
2008. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezzel en is igy voltam (neha vagyok es a sport nem igazan jött be nekem), gyogyszertarban vagy gyogynövenyesnel kaphatok premenstruacios tünetekre kulonbozo szerek, amik nekem hasznalnak.

ha nem jon be, akkor marad a doki, ha jol tudom orgametrilt szoktak ilyen esetekre felirni (legalabbis en azt kaptam, mondanom sem kell ez nem hasznalt, a fogamzasgatlotol meg idegbeteg vagyok).

ugyhogy en csak a gyogynövenyes cseppeket ajanlom. de persze a sportot is probald ki. mindenki mas.

2008. okt. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én anno ájultam minden hónapban, aztán egyik ismerősöm adott egy port: Flector EP. Eredetileg izületi gyulladásra találták ki, de mára bent van a betegtájékoztatóban, hogy menstruációs görcsök kezelésére szolgál. Amióta ezt szedem, ha elkezdek görcsölni, 10 perc és elmúlik minden fájdalmam.
2008. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!