Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kis pattanás a végbélnyíláson,...

Kis pattanás a végbélnyíláson, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap fedeztem fel, hogy van egy kis pattanás a végbélnyílásomon, a lyuktól alig néhány mm-re. Nem fáj magától, de ha odanyúlok, akkor egy kicsit fájdalmas. Amennyire tudtam, megnéztem tükörrel, pontosan úgy néz ki, mint egy pattanás.

Nem hinném, hogy aranyér, a WC-n sosem voltak erőlködős gondjaim.

Olvasgattam a sipolyról, és eléggé megilyedtem. LEhet, hogy mégis egy "sima" pattanás, és elmúlik magától?

Azt, hogy mióta van meg, nem tudom, véletlenül fedeztem fel.



2017. jan. 21. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanaz az oka, mint az arcbőrön megjelenő pattanásoknak: zsíros bőrfelület, amelynek pórusaiban megrekednek és begyulladnak a kórokozók.


Valószínűleg sok zsírosat ettél az utóbbi időben, és a székleted révén a végbélnyílásod fodraiban megrekedhetett egy kevés zsír. Próbáld alaposabban törölni a fenekedet, és kerülni a nehéz, zsíros ételeket néhány napig.

2017. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy pattanás, nézesd meg sebészeten, ott azt is megnézik nincs-e aranyered.
2017. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!