Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezeljem vagy várjam meg, míg...

Kezeljem vagy várjam meg, míg elmúlik, ha nem vagyok benne biztos, hogy hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy hüvelygombám van, de a tünetek alapján arra gyanakszom.

Sajnos most nincs lehetőségem elmenni orvoshoz, de vettem Canesten kombit.

Ha kezelem magam vele, de mégsem hüvelygombám volt, azzal többet árthatok, mintha nem tennék semmit, csak várnám, hogy elmúljon?

Már egy ideje tartanak ezek a tünetek, de korábban nem gondoltam, hogy ez hüvelygomba -- úgy tűnik, magától nem múlik el.



2017. jan. 28. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy fertőzés nem is fog magától elmúlni.

És igen, lesznek olyanok, akik azt mondják majd, hogy használd nyugodtan, max. nem használ, bajod nem lehet.

De ez ténylegesen nem így van. Ugyanis valóban nem lehet tudni, hogy milyen bajod van. Ha netán egy komolyabb gyulladásod van, lehet hüvelytablettát nem fogod bírni, mert irritálja majd a hüvelyedet, míg ha egy orvos megvizsgál, látja, hogy mi van és esetleg ír fel szájon át szedhető gyógyszert.

Illetve amennyiben mégsem gombás fertőzés, akkor pedig annyi veszíteni valód van, ha orvoshoz mész és hüvelykenet tenyésztést csinálnának, akkor gyakorlatilag a hüvelytabletta használata miatt értékelhetetlen eredményt ad a vizsgálat és továbbra sem kapsz célzott kezelést.

Szóval én inkább azt mondom, hogy ne használj a hüvelyedben semmilyen kúpot, tablettát, hanem külsőleg használhatod a krémet, az nem befolyásol semmit, és hétfőn első dolgod legyen az orvos!

2017. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ
2017. jan. 28. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!