Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen halálos a menstruációs időszak?

Figyelt kérdés
Napokkal előtte fáj a hasam, és általában 6 napig tart. Szó szerint szenvedek, és zokogok a fájdalomtól. Az utóbbi egy évben volt így, előtte még csak-csak kibírtam, nem volt ilyen vészes. Biztosan sokat dob rajta, hogy iszonyú stresszes vagyok, de meg sem mernek itthon közelíteni. Összegubózva fekszem az ágyamban és sírok, nem bírom abba hagyni, pedig az is sokat segít elvileg. Azt olvastam, hogy a forró vizes fürdő nem jó (de miért?) pedig az az egyetlen ami tud rajtam segíteni. Anya most beteg, őt nem akarom zaklatni, apa.. ő sem tud sajnos sokat segíteni és barátom -bá nem mondja, de szerintem - az agyára mentem már. Nagyon rossz :/

2017. jan. 31. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Tessék bevenni görcsoldót meg fájdalomcsillapítót. Mi értelme ennek a sok szenvedésnek????????
2017. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

fájdalomcsillapítóról hallottál már?

én ugyanilyen vagyok...az előőzőnél hánytam és elájultam a fájdalomtól

advil aztán fél órára rá nospa es elmúlik tutira

2017. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szoktam, bár nekem igazán csak a cataflam segít, meg anya sok gyógynövényes teát szokott főzni, azok.. de most már semmi.:(
2017. jan. 31. 13:49
 4/22 A kérdező kommentje:
Nekem peldaul a Nospa olyan 3 ora utan is mintha be sem vettem volna.
2017. jan. 31. 13:50
 5/22 anonim ***** válasza:

A forró vizes fürdő az értágító, tehát erősebb lesz a vérzésed, plusz a görcseid is erősödni fognak, én ezt tapasztaltam. Én is nagyon szenvedős vagyok, főleg első három nap.., derékfájástól kezdve minden játszik. Ilyenkor nekem csak a no-spa+algopyrin kombó segít, ha már érzem, hogy kezd fájni inkább beveszem, mint begörcsöljek. Vannak a neten enyhe nyújtó gyakorlatok, nekem az is segít. Nőgyógyásznál nem voltál ez miatt? Nekem UH-n kiderült, hogy nagyon megvastagodik a méhnyálkahártyám és ugye az válik le menstruáció alatt, azért kínlódok ennyire. Fogamzásgátlót nem szedsz?


22L

2017. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Még 15 éves vagyok, nincs szükségem fogamzásgátlóra, meg semmi ilyesmire.. szóval még nőgyógyásznál sem voltam.
2017. jan. 31. 13:56
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Na akkor épp ideje elmenni. Ha ennyire szarul vagy, azt nem érdemes gyógyteákkal kezelgetni. Amiket írtunk azok nem fogamzásgátlók, hanem sima fájdalomcsillapítók. És ha 3 órát tart, akkor tessék bevenni 2 és fél óránként, hogy ne fájjon. Ha már görcsöl, sokkal nehezebb elmulasztani, mint tenni ellene előre.
2017. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászt mindenképp érdemes felkeresni, mert az ilyen erős görcsölés és a hosszú vérzés több probléma tünete is lehet.

Ezek akár 15 évesen is jelentkezhetnek.

2017. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Tudom, az #5ös válaszoló kérdezte, hogy szedek e fogamzásgátlót, arra válaszoltam neki, hogy semmire sincs szükségem ami a fogamzásgátlással kapcsolatos. :) a nospánál arra próbáltam kilyukadni, hogy egyáltalán nem hat. semmit. semmikor. sajnos. gyógyteákat szeretem, mert azok használnak a legjobban és nem igazán vagyok gyógyszerpárti. egyszerre lettünk anyával betegek, ugyan úgy indult minden, ő vett be gyógyszert (bá nem tudom miért, ő sem szokott..) én nem, és én már rég kilábaltam a betegségből, ő meg még benne van..:/
2017. jan. 31. 14:15
 10/22 A kérdező kommentje:
De mindenképp keresek egy nőgyógyászt!:) Köszönöm, hogy ilyen segítőkész itt mindenki!:)
2017. jan. 31. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!