Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópos műtét, de hogyan?

Laparoszkópos műtét, de hogyan?

Figyelt kérdés

Akinek laparoszkópos műtét során derült ki (vagy igazolódott) az endometriózis, hogyan került sor a műtétre? A nőgyógyász? Vagy milyen orvos?

Nekem is vannak bizonyos tüneteim, amik alapján a nőgyógyászon kívül mindenféle orvos (sebész, belgyógyász, gasztroenterológus) endometriózisra gyanakszik. Ultrahangos vizsgálat és hormon vizsgálat alapján minden rendben. Tüneteim mégis vannak.


Tudtok segíteni, vagy tanácsot adni (főleg Győr környékiek)?


Előre is köszönöm!


32 éves nő


2017. febr. 19. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,nőgyógyász végzi mivel ez az ő területe.
2017. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Milyen tüneteid vannak?
2017. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kérdésből kifelejtettem egy szót. Az lett volna a kérdésem, hogy a nőgyógyász "írta elő" a műtétet, vagy valamilyen más orvos?


Én két nőgyógyásznál is voltam. Mindegyik szerint minden rendben. :(


Tüneteim:

köldök körüli és köldökben lévő szúró fájdalommal indult az egész 2016. március eleje óta tart). Aztán néha váladékozott is (május-júniusban). Most december óta újra váladékozik.

Közben felfigyeltem arra is, hogy a menstruációm (már mint a vér) mennyisége kevesebb, mint szokott lenni. Most már ott tartok, hogy nem csak a vér mennyisége kevesebb, hanem az időtartama is (másfél nap). Egyik hónapban 28 napra jön meg, a következőben 26, aztán megint 28 napra. Most februárban pedig már úgy volt, hogy 30 napra jött meg.

Az orvosok (sebész, belgyógyász) mondták, hogy a szúró fájdalmat figyeljem meg jobban, hogy mihez köthető (pl. menzesz). De igazából semmihez nem tudom kötni. mert mindig máskor érzem. És ahogy jön, úgy el is múlik.


Néha van fájdalmam a gerincem végén (a fenekem feletti részen), ami kisugárzik a combomba (általában a jobb oldaliba).


Ezen tünetek alapján a nőgyógyászok kivételével mindenki endometriózisra gyanakszik. A sebész kérte az uh-os vizsgálatot; a belgyógyász a hormon vérvizsgálatot és a Sella MR-t (mr-re most megyek csütörtökön). A gasztroenterológus pedig alapos nőgyógyászati kivizsgálást írt a kezelő lapomra. De nem tudom, kihez fordulhatnék Győr környékén, aki ért is az endometriózishoz. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

2017. febr. 20. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!