Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Életemben először kezdtem el...

Életemben először kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. A leírtak és a nőgyógyász szerint ha a menstruáció első napján beveszem a tablettát akkor védett leszek . Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg 2 napi késéssel, de barnás folyással, ezzel nem törődve tegnap bevettem az első tablettát, mivel így szokott megjönni, hogy elsőnek barnás folyás aztán pedig vérzés, de ma már második napja csak folytatódott a barnás folyás . Ez is menstruációnak minősül és hatni fog a gyógyszer? 18/L

2017. febr. 23. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Hatni fog.
2017. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Mindig a vérzés minősül menstruációnak. Ha csak barna folyás az még nem az. Valószínű most a tabletta miatt nem is lesz már ilyen, ilyenkor visszafojtja a dolgot és ezért van pl sokáig elhúzódó vérezgetés.

Érdemes az első levél alatt gumit használni, nekem még váltásnál is javasolta a doki!

2017. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg kellett volna várni, hogy vörös vér folyjon, és utána elkezdeni szedni. Már mindegy. Szedd, ahogy a doki mondta. De én az egy hónapot minden fogamzásgátló esetében megvárnám, az a biztos.

20N

2017. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran a menstruáció első napjaiban csak kevés barnás vér ürül,de ez is beleszámít a menstruációs napokba!
2017. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ma már megjött "normálisan" .

Így is védekezzek még vagy már nem szükséges?

2017. febr. 24. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha az első naptól szeded folyamatosan,akkor nem kell. Mondom elméletileg :) Én inkább az első hónapban még mást is használnék.
2017. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. febr. 24. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az első hónapban használnék pluszban gumit. Nekem a doki is ezt javasolta, hiába véd elméletileg a bogyó az első szemtől.

20N

2017. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rendes vérzés az első nap. A barnázás még nem teljesen az, az barna folyás, pecsételés. Voltam már hormonos vérvételen 3x, elmondta a doki direkt mindig: az a nap számít 1.napnak amikor vér távozik és piros, előbb ne mert az még nem az. A megelőző pecsételést sem számoljuk bele a ciklusnapokba.

[link]

[link]

2017. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!