Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alhasi fájdalom?

Alhasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma voltam nőgyógyásznál.

Egy hete fáj az alhasam(menstruációs görcs jellegű), hányingerem van, savas vagyok, kisebb hangulatingadozásaim vannak és bizonyos szagokra is érzékeny lettem.

Terhességre gyanakodtam, de a doki nem talált semmit.

Létezhet, hogy mégis terhes vagyok, de még nem "látszik"?

Esetleg volt már hasonló valakinek?



2017. febr. 27. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon korai terhességről van szó, pl. pont esedékes lenne a menzesz, de ugye nem lesz, mert terhes az illető, akkor még annyira korai a terhesség, hogy nem látszik az ultrahangon. Viszont ilyenkor napokon belül már teszt kimutatja, illetve utána már az ultrahang is.

Illetve nagyon korai terhességnél az sem mindegy, hogy hasi vagy hüvelyi ultrahangot csinálnak. A hüvelyi ilyenkor sokkal jobb és pontosabb.

Alhasi görcsöt pedig számtalan dolog okozhat. Pl. húgyúti, hüvelyi fertőzés-gyulladás. Ezt hüvelykenet tenyésztéssel és vizelettenyésztéssel lehet kizárni vagy éppen megerősíteni.

A sok sav okozhat hányingert. Hangulatingadozás meg nem egy tünet, azt akármi okozhatja. A szagérzékenységet meg szintén okozhatja, hogy eleve kevereg a sok savtól a gyomrod.

Illetve magát a terhességi tüneteket a hcg nevű hormon megjelenése okozza és ha van hcg a szervezetben, mert terhes az illető, akkor meg már a teszt is kimutatja. Viszont jellemzően ezek a tipikus terhességi tünetek, amiket te leírtál, azok a 7. terhességi hét körül jelentkeznek, amikor is már ultrahanggal nemhogy a terhesség kimutatható, de már szívhang is van.

2017. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm 😊


Az orvos sajnos nem mondott semmi konkrétumot, hiába kérdeztem rá. Sem vizeletvizsgálatra nem küldött el és fertőzés fertőzés fennállásáról sem szólt.

Arra sem tudott választ adni mitől fáj az alhasam. Egyértelműen menstruációs görcs jellegű, de az még nem lehet.

Illetve sosem voltam savas, sem hányingeres. Illetve szagokra sem vagyok érzékeny, de az elmúlt napokban minden erősebb szagtól rosszul leszek. A kedvenc parfűmömtől is.

Nem igazán áll össze hogy ezt mi os okozhatja, mivel beteg sem vagyok.

2017. febr. 27. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon gyanús a dolog (háromgyerekes anyuka vagyok).

És ha kiderülne, hogy mégis terhes vagy, mit szólnál?

2017. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én örülnék neki, ahogy a párom is, de jelenleg nem élünk olyan körülmények között, ami megfelelő lenne egy babának.
2017. márc. 2. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!