Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Röntgensugár tervezett terhess...

Röntgensugár tervezett terhességnél?

Figyelt kérdés

Ahol én dolgozom, használunk röntgengépet is. Állítják, hogy semmiféle sugár nem érhet. De kérik, ha teherbe esik valaki, az azonnal szóljon és nem kell röntgeneznie. Ha nem ér sugár, miért számít a terhesség?

Ha ér, akkor mi van a tervezett terhességnél? Vagy akkor, ha még nem tudom, hogy terhes vagyok. Úgy tudom, hogy az első 2 hétben a legveszélyesebb a terhesség, amikor még nem is feltétlenül tudunk róla.



2017. márc. 2. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A terhesség második-harmadik hetére szokták számolni a fogantatást. A terhesség 5 hetében az embrió 3,2 mm, a 8 hetében 15 mm. Az első trimeszterben azért is szokták titkolni, mert ott még rizikósabb minden. Utána is, még előfordulhat spontán vetélés, vagy szándékos beavatkozás, ha a magzat életképtelen lenne. Nem hiszem, hogy egyáltalán nem érne sugárzás. Csak annyira elenyésző, hogy nagyobb a kockázati értéke, ha valaki rád tüsszent... De gondolj már bele, hogy egy pinduri röntgensugár hogyan hat "valakire", aki összesen 15 mm??? Hát, nem úgy, mint egy felnőtt emberre... A munkáltatódnak jogában áll tudni, és mindent megtenni, hogy a pici a minimális behatásnak legyen kitéve. Nem azért, mert annyira érdekelné, szimplan a jogi következmények miatt...
2017. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szülés után 2 évig nem lehet röntgenezni. Az miért?
2017. márc. 2. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fú de veszélys de gondolom ha ezzel dolgozol naponta ér annyi mint szerencsésebb embert egész életében és még ha 0.00001% esélye is van bizonyítottan hogy baj lehet a munkáltatód inkább nem akar kockáztatni.
2017. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Te ezeket honnan tudod?
2017. márc. 3. 23:18
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha terhesség kiderül, akkor egyáltalán nem lehet sugaras munkahelyen dolgozni, függetlenül attól, hogy ér-e konkrétan sugárzás.
2019. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És addig, amíg csak szeretnénk, ha összejönne?
2019. febr. 16. 13:36
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez a terhesség fennállásától érvényes.
2019. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nőknél ha szeretne, kb. 2-3 hónapig sugàrmentes helyen kell dolgozzon, férfiaknál ehhez elég 1-2 hét,hímivarsejtek gyorsabban cserélődnek.
2019. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!