Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt valaki, akinek NEM...

Ignis Subdialis kérdése:

Van itt valaki, akinek NEM segített az Aviva torna?

Figyelt kérdés
Eddig csak pozitív véleményeket és könnyfakasztó sikersztorikat hallottam/olvastam az Aviva gyakorlatok hatásairól, hogy hozta vissza a tüszőérést, állította be a hormonokat, szüntetett meg cisztákat, segített elő fogantatást satöbbi. Kicsit hiányérzetem van, tudtok olyan esetet, amikor egy adott női egészséggel kapcsolatos problémát a torna rendszeres és szabályszerű gyakorlása nem oldott meg?

2017. márc. 9. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne... én nézelődtem negatív vélemények után, de nem találtam. vagy csodálatosan hatásos (bár akkor miért szenvednének annyit a lombikbébivel....?) vagy egy nagyon jól organizált átb******aszás
2017. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ennyire sarkított a kérdés, egyrészt nagyon sokan nem is hallottak róla (bár most már konkrétan egyes nőgyógyászok is ajánlgatják, küldik a pácienseket, de ez a ritka, meg azért az orvosnak is fontos a megélhetése, úgyhogy először végigpróbálja azokat a módszereket, amiért fizet a tb), másrészt nem fekete-fehér, hogy vagy csodamódszer vagy humbug, mert nagyon sok a hiteles vélemény, biztos Neked is van a környezetedben aki a saját esetéről be tud számolni és ezeket hitelesnek kell tekinteni szerintem.

Más az, hogy az avivaoktató honlapokon nem érdekük negatív eseteket is megjelentetni, vagy akár költhetnek is pozitív "beszámolókat".


Így a kérdés inkább az, hogy oké, hatásos, de milyen arányban?


A másik kérdés, hogy akinek NEM segített, vajon mire próbálta és az előírások szerint próbálta-e. Mert ugye az nem hiteles, ha mondjuk egy fogkrémet úgy tesztelsz, hogy az orrodra kened, az előírások szerint a megadott problémára kell használnod, hogy eldönthesd hasznos-e vagy sem.

2017. márc. 10. 08:34
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Hatásos, persze... mint pl. a fényevés.


Van olyan probléma, pl. hormonális, amit húszévny Aviva sem old meg.

Az oldalán meg persze, hogy hájpolják, meg istenítik, mert ezért fizetnek nekik... hagyjad már, egy vicc az egész, mint az ilyen-olyan fogyibogyó, az sem ér lószart sem.

2017. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hogy nem ennyire sarkított a kérdés, ez csak a két véglet. Bár amikor olvasgattam én már húzkodtam a szemöldököm, hogy az alsó hasfalam befeszítése, meg h a méhem izomzatát, ami egyébként simaizomzat feszítsem be. A beleimet sem tudom befeszíteni, a simaizmot nem tudod szabályozni... Nekem meg van problémám és nem hiszem hogy hipp-hopp rendbe rak, mert akkor mondjuk az agyalapi mirigyem azt fogja gondolni, hogy akkor azonnal nekiállok hormont termelni... na m1.
2017. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 Bocs, de látszik, hogy számodra a gyakorikérdések csak egy dühöngő. Ha bármilyen mozgást, testgyakorlatot az ember csak elkezd, még inkább ha huzamosabb ideig gyakorolja, már sokkal többet tett az egészségéért, mint az ülve punnyadó nagy hányada az emberiségnek...

Azért tettem fel a kérdést, mert az ismerőseim saját tapasztalataik alapján ajánlották, de neten csak pozitív dolgokat olvastam róla, így elmentem egy tanfolyamra (nem egy egetverő összeg), de ott is mindenki vagy saját, vagy mások + tapasztalatai miatt volt ott és ott se hallottam egyetlen negatív sztorit sem. Úgyhogy ha van negatív tapasztalatod, sztorid, akkor oszd meg, de a feszültségeid levezetésére nem ez a megfelelő fórum. Köszönöm.


#1,4 A tanfolyamvezető direkt felhívta a figyelmet arra, hogy a leírásban van több ilyen rész, hogy "dolgozó zóna beszorít/összeszorul", de ez nem azt jelenti, hogy nekünk bármit tennünk kellene, hanem azt, hogy az előírt mozdulatok következtében a hasi rész izmai maguktól dolgoznak. Pl. csak a csípő előrebillentésétől ez már bekövetkezik, meg is figyeltem, hogy valóban - ha hatni önmagam nem is tudok rá, mégis olyan mintha szorítva lenne ezeknél a mozdulatoknál.

A másik, hogy volt a tanfolyamon egy nő, aki nagyon racionálisnak tartja magát, plusz a szakmájából adódóan perfektül ismeri a test belső folyamatait, ő mesélte, hogy látja a pozitív hatásait, de neki mindenképp kell a magyarázat és végül is azt találta, hogy ezek a mozgássorok valahogy élénkíthetik az agy és genitáliák közti vérkeringést, ami a kulcsa a hormonáramlásnak - magyarázta, - a hormon meg a szervezet működésének - és kulcsfontosságú, hogy az adott hormon elérjen az agyba, hogy aztán onnan elinduljon a másik hormon és az elérjen az adott szervhez, szóval ezzel tudta végül megmagyarázni a racionális elméjének, hogy miért jött meg a menzesze négy hónap szünet után a tanfolyamtól, meg ilyenek.

2017. márc. 12. 13:22
 6/11 anonim válasza:
67%
Szerintem semmit nem ér. Én jártam hátha feltuningolja az AMH-t 1 ről, de nem történt semmi. Ellenben híztam 7 kg-t, mert abbahagyatták velem az edzést, mert hogy Aviva mellett nem lehet edzeni, meg ilyen hülyeségek. Hát szerintem a +7kg problémásabb egy terhesség előtt, míg az 1 egész AMH még teljesen jó, úgyhogy miután a csoportból végül is senkinél nem történt érdemleges változás, befejeztem. Visszamentem edzeni, + hastáncolok 7 éve, és inkább Q10 vitamint kezdtem szedni. Az AMH-m felment 1,4-re. A barátnőm is járt ilyen Aviva hülyeségre, neki le vannak állva a petefészkei, teljesen alszanak, nem történik bennük semmi és nem lehet babája így. Több hónapnyi próbálkozás után feladta. Persze ő is járt velem együtt edzeni, neki sikerült 10 kg-t felszedni. Szóval szerintem ez egy nem bizonyítható humbuk, amit megint valaki kitalált. Ha valaki eljár rendszeresen sportolni, netán hastáncol, az teljesen jó. A hastáncnál jobban az égvilágon semmi nem dolgoztatja meg odalent a női szervek vérellátását. És inkább csak hátrány származik belőle, mert a plusz súly az semmiképp sem előny.
2018. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem nem kellett volna csinálnom. Endometriozisom volt amiről akkor még nem tudtam és rontott a helyzeten. Endometriozis elég gyakori de sajnos csak laporoszkopiával diagnosztizálható. Kb bárkinek lehet akinek nem a nagykönyv szerint működik a szervezete. Márpedig aki aviva tornázna annál vki nem ok.
2018. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megvettem a könyvet, csak nekem az a gondom, hogy sok gyakorlattal nem vagyok tisztában, hogy jól csinálom-e amit csinálok. Sajnos videót nem találok a neten a gyakorlatokról, a könyvben csak képek vannak, azok számomra nem teljesen egyértelműek. Elmenni órára meg nagyon drága.
2018. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-15 000 Ft-ot én nem tekintenék kifizethetetlen összegnek egy ilyen tanfolyamért, ha jó. Egyébként ha nincs is meg a neki tulajdonított hatás, de legalább mozgásra bír valakit, aki amúgy nem sportol semmit, már megérte. Szerintem ebben elég jó, mert egy félórás zenés gyakorlatsor, amiben vannak élvezetes, tánchoz hasonló részek, de megerőltetőek is, amin lemérhető az izmok fejlődése. Szóval annak is jó, aki nulláról kezd mozogni. Fura, hogy van aki azt terjeszti, hogy más sporttal nem összeegyeztethető, nekünk egy aktívan sportoló nő tartotta a tanfolyamot...!

Valóban nagyon ügyelnek arra, hogy ne legyen neten elérhető róla semmi és a könyv csak arra jó, hogy emlékeztessen meg pontosítson, ha már a tanfolyamon megtanultad. Ők azt mondják, azért, hogy nehogy valami rosszat tanulj meg... (vagy hogy mindenképp elmenj tanfolyamra, ugye).

2018. okt. 25. 16:31
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekem volt minimalis szorosodes, azt nem szuntette meg, viszont a ciklusomat beallitotta (mellette dietaztam is). Amikor kihagytam, nem jott meg, tornaztam, 72 oran belul mindig meghozta. Pcos, IR, pm alulmukodes mellett tornaztam, a cisztak nem jottek vissza, es az elso tervezett honapban sikerult a gyerekunk. Most nem csinalom sema dietat, sem a tornat, es eddig nem is sikerult (2 eve szeretnenk kivetkezo gyereket). Szoval nekem annyi, hogy a szorosodest nem szuntette meg, illetve nem roviditett a menzeszem hosszan, ami 3 napos barnazassal indult, es atlag 8-10 napig tartott, viszont cserebe meghozta legalabb a menzeszem, es szerintem a bababan is segitett.
2019. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!