Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hölgyek! Ha voltatok már...

Hölgyek! Ha voltatok már méhnyak szűrésen; elmentetek az eredményért? Akár igen, akár nem, származott belőle előnyötök, hátrányotok, pl. későbbi vizsgálaton rákérdezett az orvos a leletre? P. értéken kívül szerepel rajta egyéb információ is?

Figyelt kérdés

Nekem 2X csináltak már. Egyszer néhány évvel ezelőtt, és mostanában. Nem tudom, hogy számít-e, hogy én nem ismerem a saját P értékemet. Mindegyik alkalommal másik orvosnál voltam.

Azt tudom, hogy súlyos eltérés esetén postázzák.



2017. márc. 13. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt ahol felkellet hívnom a dokit az eredmény miatt.Ahova most járok ott e-mail-be elküldik a leletet meg,ha megint megyek meg is kapom.Az is rajta van,ha esetleg gyulladást,gombát,baktériumot vagy egyebet találtak.Ilyen esetben szoktak szólni,h menjek be receptért.Tőlem az utolsónál kérdezték meg,h milyen lett az előző szűrés P értéke.De,ha már valaki megcsináltatja,akkor jó tudni,h mi az eredmény és előfordulhat,h műtét vagy valami miatt szükség lesz rá.
2017. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Esetleg a HPV-t is leellenőrzik a citológia során?

Arról tudsz valamit?

2017. márc. 13. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
A leleten az is rajta van,de nem tudom,h mindent letesztelnek-e ami felvan sorolva.
2017. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. márc. 13. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezért felesleges elmenni, ha még az eredmény sem érdekel!
2017. márc. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az eredmény kifejezetten érdekel.

Csak kellemetlennek érzem, hipohonderségnek, hogy akkor is látni akarom, ha nincs súlyos betegség, mert abban az esetben ugye kipostázzák.


Szóval be kell jelentkezni telefonon újra a nőgyógyászatra, ahol voltam, és mondom, hogy csak az eredményt szeretném magkapni?

Kapok egy időpontot, és akkor mehetek?


Vagy nem kell betelefonálni, egyszerűen csak bemegyek abba a rendelőintézetbe időpont nélkül, ahol vizsgáltak, kapok sorszámot, és bemehetek ilyen esetben? Nem baj, ha épp másik orvos rendel? Elmondom a kenetvétel napját, kikeresik, és megkapom?

Hogy működik ez?


Sajnálom, hogy a pár évvel ezelőttit nem láttam. A mostani még csak pár napja készült. 3-4 hetet mondtak, mire elkészül. Össze szoktam hasonlítani ugyanabban a témában készült vizsgálatok leleteit. Ha vmit nem értek utánanézek. Szeretek képben lenni. Nem szeretem csak az orvosokra bízni magam. Saját magamat szoktam gyógyítani, vagy gyógyíttatni az eredmények tudatában, alternatívan.


Egyébként volt már sok műtétem, és olyankor minden alkalommal csináltak szövettant az eltávolított részekből, de csak 1 alkalommal adták ide az eredményt. Mondták, hogy rendben van és kész, nincs további teendő. Ezért érzem kényelmetlennek, azt gondolhatják, mintha akkor is rendellenességet akarnék kihozni belőle, pedig csak szeretek tudni minden dolgot magamról. Én vagyok a felelős saját magamért, nem háríthatom az orvosokra.


Úgy gondolom, hogy nagyon kevesen szoktak elmenni az olyan leletekért, amelyben egészségesnek számítanak.

Mindenképpen érdekel, hogy miket vizsgáltak.

2017. márc. 14. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Egyáltalán nem hipohonderség.Jogod van tudni és attól még,h nincs súlyos betegséged még lehet,h kezelésre van szükséged.Ahova én járok ott csak bemegyek és odaadják,de magénrendelésre járok és bármi van e-mail-be elküldik az eredményt.Máshol nem tudom,hogy megy,de sztem időpontot nem kell kérni.Hívd fel őket és kérdezd meg,h náluk,hogy megy.
2017. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A másik meg,h az is lehet,h valakit egy orvos küld el,aki akkor is látni akarja a leletet,ha negatív lett.
2017. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyik rokonom mondta, hogy ahova ő jár, ott be lehet telefonálni, és elmondják a P értéket. De csak ennyi.


Utánajárok hogy működik azon a helyen, ahol én voltam. Rlem, hogy nem csak a P-t mondják el, hanem elhozhatom az egészet.


Az emailes megoldás tök jó, egyszer voltam magánkórházban, alkalmassági vizsgálaton, és nekem is elküldték az eredményeket.


Most már merek érdeklődni, azt hiszem.

Sztem is hasznos tudni magamról ilyeneket. Ha orvos kéri sztem el is várja min. a P ismeretét, és a vizsgálat dátumát.


Egyébként ez az egész a mostani leletemet nézegetvén tudatosult, mert összehasonlítottam a régivel, és megtudtam, hogy volt már ilyen vizsgálatom. Csak nőgyógyásznál nem igazán voltam járatos.


Köszönöm szépen a válaszokat :)

2017. márc. 16. 12:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Megtudtam hogy megy.

Betelefonáltam a rendelőintézetbe, mondtam, hogy egy vizsgálati leletről szeretnék érdeklődni. Kapcsolta a hölgy a nőgyógyászatot. Ott is elmondtam, és azt válaszolta az asszisztensnő, hogy már nem dolgozik ott az az orvos, aki a vizsgálatomat elvégezte. Mondta, hogy foglalnom kellett volna időpontot. Aztán újra felhívtam a rendelőt, a recepciós foglalt időpontot egy másik nőgyógyászhoz. Itt nem telefonos. De jobb is, mert így nem felejtem el a tartalmát.

2017. ápr. 10. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!