Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon? 16/L

Első tampon? 16/L

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy eljött az ideje annak, hogy váltsak, mert mostmár kezd idegesíteni a betét, főleg sportoláskor. Már egyszer próbálkoztam (nem minivel, de lehet ez volt a baj) de még fel sem tudtam helyezni, épphogy a hegye lett véres, de olyan fájdalmat éreztem, hogy harmadik kísérlet után feladtam. A lábaim remegtek, szédülni kezdtem egy kis semmiségtől. Nem görcsöltem rá. De valahogy nem tudtam semmelyik irányba felhelyezni. Próbáltam előre döntve kicsit, majd hátra, majd egyenesen felfele, de sehogy sem tudtam felhelyezni. Valakinek van valami ötlete? Nektek hogy ment az első? Minit használjak? Meddig érdemes azt?

2017. márc. 20. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!13 vagyok és tampont (is)használok. Kezdd a minivel,lazulj el,előtte az ujjad is feldughatod hogy nedves legyél.és innen már egyszerű,csak felhelyezed
2017. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Máshogy fogalmazva izgasd magad felhelyezés előtt
2017. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha eléggé erős a vérzésed, szinte magától fel fog csúszni. Esetleg annyit tudok javasolni, hogy ha még nem ujjaztad meg magadat sose, most tedd meg. Így jobban érezni fogod, milyen irányba merre is kellene tolni a tampont. Próbáld az ob silk touch minit, ezen olyan borítás van, amitől jobban csúszik.

20N

2017. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt hónapban használtam először tampont. Előtte egyszer dugtam fel az ujjamat, talán még nyáron, így tudtam, hogy simán be fog férni. Eleinte nekem sem ment be, vagyis azt hittem, bement, de hát nem mertem annyira mélyre bedugni, szerintem kicsit ki is lógott, és fájt is úgy. Feldugtam az ujjam, simán bement, majd egy hirtelen mozdulattal ameddig csak tudtam, nyomtam a tampont is, aztán elfogyott az ujjam... :D Amíg felhelyeztem, fájt, főleg, hogy kicsit ki is dörzsöltem az előző próbálkozással, de utána nem volt vészes.


Szerintem először mindenképp minit használj, én is azt használtam, és ha érzed ,hogy nem megy be, kicsit más szögből próbáld meg, vagy dugd be az ujjad, tapints ki, hogy kéne bemennie. Ha segít, akkor nézd kis tükörrel.


17/L

2017. márc. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha felment, és később kiveszed, ne ijedj meg, ha fájni fog, nekem is fájt, hiszen jóval nagyobb, mint felhelyezéskor. Állj meg ilyenkor, óvatosan kezd el húzni, ha nem jön, akkor hagyd még bent egy fél órát kb, utána próbált meg újra. Ha azon a fájós részen túl vagy, szinte magától fog kiesni.
2017. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Szia! Először én is bénáskodtam vele, úgyhogy átérzem a helyzetedet. Azt tanácsolom én is, hogy ob mini silk touch-al próbálkozz (azt hiszem ez a neve). Könnyebb felhelyezni, kisebb (szerintem az ujjadnál is vékonyabb), így hamarabb megtanulod, és később már nem lesz gond a nagyobbal sem.

Lehet, hogy amikor próbálkoztál, nem voltál elég nedves. Akkor könnyebb, ha "csúszós" vagy belül. Ezen kívül próbáld meg mélyre felhelyezni, mert ha nem teszed, akkor a tampon vége zavarni fog folyamatosan. Kivételnél pedig lassan húzd, lehet kellemetlen lesz, de kibírható. Egy idő után majd ki fogod tapasztalni.

Nekem amúgy úgy a legegyszerűbb felhelyezni, ha ülök a WC-n. Próbáltam már guggolva, mindenhogy, nekem ez vált be.

Szerintem addig érdemes minit használni, amíg megtanulod magabiztosan használni, illetve amikor már tényleg úgy érzed, hogy túl hamar átázik. Én néha berakok egy tisztasági betétet, hogy ha véletlenül átázik és nem veszem észre, legyen ami még tart.

Ne aggódj, hamar rá fogsz érezni, nem nagy ördöngösség :) 20/L

2017. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem ne használj tampont mert a méhed megereszkedését okozhatja majd később ami nem kis gond..

És ezt nem én találtam ki, hanem anyukámnak mondta egy jó orvos..nem véletlen lett ő is beteg.

2017. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utolsó, nem mindig hordanék, hanem csak az első pár napban, amikor tényleg erősebb a vérzés, mert engem nagyon meggátol még a futásban is, nem mellesleg tesin szeretnek sokat talajtornáztatni.
2017. márc. 22. 22:40
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze gondolom hogy nem mindig raknál fel tampont. Én is szoktam, de inkább betétet használok már. Nekem fáj is tőle jobban a hasam. És aki lepontozott az meg bekaphatja.

Nem értem hogy amit nem hisztek el vagy még nem hallottatok róla miért kell így reagálni. Nem egy "gagyi" orvos mondta ezt...

2017. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, mert szerintem hasznos volt, amit írtál, akinek meg nem tetszik, az ne reagáljon rá 🙃
2017. márc. 23. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!