Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/nők/asszonyok! Ti...

Lányok/nők/asszonyok! Ti hogyan vészelitek át a nehéz menstruációs napokat?

Figyelt kérdés

Konkrétan erős, bő menstruációs vérzésre gondolok, amelyet erős görcsök kísérnek. Hogyan enyhítetek a görcsökön? Mit használtok leginkább a nehéz napokon? Intimkehely, tampon, betét?


Egy kis személyes: Voltam már nőgyógyásznál elhúzódó (8-12 napos) menstruációval, amelyre egészségügyi kaparást elvégezték, azonban a helyzet ahelyett, hogy javult volna, rosszabbodott. Vashiányos vérszegény lettem az erős menstruációktól. Eddig sikerült együttélnem az erős menstruációval, azonban emellé erős hasi görcsök jelentkeztek műtét óta. Állítólag semmi bajom, a legutóbbi ultrahangon, vérképen minden rendben (egy kis vérszegénységen kívül), mégsem lett jobb a műtét után és már a 3. nőgyógyász mondta ezt hogy tanuljak meg együtt élni ezzel....



2017. márc. 25. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát sajnos mást nem nagyon tudsz tenni ez ellen,te olyan típus vagy,van olyan akinek semmi panasza csak épp vérezget 3-napot aztan csá! Kitartás 🙈
2017. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2017. ápr. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta segíthet. Úgy enyhébb lesz a vérzés, rövidebb a menses ideje és enyhülnek a görcsök is. Nekem is ez van. Így 10 napról 4-re csökkent a szörnyű napok száma. És legalább pomtosan tudom előre az mikor van. Állítólag van fogamzásgátló injekció is azzal egyáltalán nem jön meg hónapokig. Én nem mertem kipróbálni mert féltem a mellékhatásoktól. Egyébként naprosint szedek a fájdalomra. Ez vényköteles gyógyszer. És buscopant a görcsökre. Ez vénynélküli. Ha kevesebbet eszem ilyenkor az hasznos tud lenni. Sajnos más ötletem nincs 😢 de együtt érzek veled nagyon.
2017. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Még annyi megjegyzés a nőgyógyászoknak akik rendszerint férfiak. Hogy próbáljanak ezzel ők együtt élni. A mentsruációs napjaik száma a nullával egyenlő, ha egy is lett volna már belőle biztos kitalálták volna a megoldást. Brrrr 😵
2017. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!