Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, akinek volt...

Van itt olyan, akinek volt már 2 hétnél tovább tartó vérzése?

Figyelt kérdés

Nem szedek fogamzásgátlót, 12 éves korom óta menstruálok, Pcos miatt sokáig rendszertelenül jött meg, viszont kb 1 éve szépen beállt 28-33. napos ciklusokra. Ehhez képest most több mint 2 hete vérzek, sosem volt még ilyen, ciklus 16. napja óta, eleinte csak kevés, rózsaszínes vér jött, pár napja viszont erősebben menstruálok és 2 hete fáj is az alhasam, pár napja már csak Cataflammal tudok meglenni :/ Voltam dokinál, de kb leszarta, azt mondta, "előfordul". Köszi, ez nem segít a problémán...holnap megyek másik dokihoz teljes kivizsgálásra, de már nagyon érdekel, mire számíthatok.


Nektek mi volt a probléma oka, mi okozta a hosszú vérzést és fájdalmat?

20L



2017. márc. 29. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos volt.18nap volt kétszer is.Én idősebb vagyok ,40évesen volt ,2 éve.Méhtestràk okozta.Ilyen idôsen mint te vagy ,szerintem hormonzavar.
2017. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok. Szülés óta vannak extrém hosszú vérzéseim. 3, 5 éve szültem. Egyszer volt 2 hónap, akkor gyógyszerrel el tudták mulasztani. Utána volt egy 3 honapos, akkor gyógyszer nem segített, csak küret. Aztán volt egy fél éves, akkor a kuret se segített, magától múlt el végül. Legutóbb szerencsére csak egy hónapos volt. Az okára nem jöttek rá egyszer sem, pedig sok dokinál jártam.

Egyébként én is hormonzavarra tippelnek, de mindenképpen menj el másik orvoshoz is.

Kitartást!

2017. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon remélem, hogy tényleg csak hormonzavar és hamar elmúlik :) Fél évig vérezni...meg is őrülnék :D Rákszűrésen voltam nemrég, negatív lett.
2017. márc. 29. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nehéz fél év volt. Főleg, hogy házfelújítás is akkor volt, ráadásul 40 km-re az akkori lakóhelyünktől. Sokat voltam táppénzen, de volt hogy bementem dolgozni, és mentőt kellett hozzám hívni. A férjem szegény rohant az építkezésről hozzám. Senkinek nem kívánom azokat a hónapokat.

De jó tanácsként fogadd el tőlem, hogy nem csak nőgyógyászhoz mész el, hanem endokrinológushoz is. A hormonokhoz igazán ők értenek. És ha kell, akkor több nőgyógyászhoz és több endokrinológushoz.

2017. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsod! :)
2017. márc. 29. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Mióma is lehet. Ultrahanggal lehet megállapítani.
2017. ápr. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam kivizsgáláson, kismedencei gyulladást állapítottak meg. Valószínűleg mikor pár hete a rákszűréshez vett kenetet egy másik orvos, kicsit kinyílt a méhszájam és átjutottak bacik...rá másnapra kezdtem vérezni meg fájni a hasam, így biztos, hogy az okozta.
2017. ápr. 2. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!