Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól lehet tampont...

Hány éves kortól lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy akár az első menstruációnál is lehet használni, de olyat is, hogy csak 14 évtől (?), valahol meg azt olvastam, hogy csak akkor lehet, ha már nem vagy szűz.. Nekem kb két éve jött meg, és eddig csak betétet használtam, de már szeretnék áttérni a tamponra, mert az egyszerűbb. És pontosan hogy kell használni? 13/L

2017. ápr. 1. 16:49
 1/6 anonim válasza:
4%
Amikortól elveszíted a szüzességed :)
2017. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%
Mondjuk én nem szeretem hiába már gyerekem is van, zavar hogy ott van, de szüzességem elvesztése után próbáltam először az 13 évesen volt (tudom tudom) :D
2017. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam kb. 15 évesen talán. Eleinte nagyon nehéz volt felhelyezni. Aztán kiszedni még nehezebb volt! Nagyon megijedtem. Viszonylag sok idő kellett hozzá, hogy belejöjjek a használatába. Valóban nehezebb szűzen használni, de lehet, hogy neked könnyebben fog menni. Igazából nincs korhoz kötve. Megpróbálhatod most a mini mérettel kezdve. (Aztán később válthatsz nagyobbra. Mert a mini azért nem bír sokat. Én normált, még talán supert is tudtam szűzen használni később)
2017. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Már az első menstruáció alkalmával is lehet. De nem feltétlenül sikerül majd felhelyezni. Én csak akkor használtam, amikor már nem voltam szűz, előtte nem mertem (utólag bánom). Nyugodtan használhatod, de első alkalommal minit használj, és akkor tedd fel, amikor erős a vérzésed.
2017. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Én 12 vagyok, nemsokára 13 és már január óta használok:) Nyugodtan próbáld ki, csak előtte dugd be az ujjad, hogy megnézd be fér e . a mini amikor kihúzod akkra lesz mint a hüvelykujjad. Kicsit fura lesz amikor be ki teszed veszed, de nem vézses.
2017. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Bármikortól lehet használni, ha felmegy.

Én 13 évesen próbáltam először minivel, de nem toltam fel eléggé, és nagyon fájt, kiszedni még rosszabb volt. Eléggé elvette a kedvem, sokáig nem próbálkoztam. Mostmár felmegy a rendes is, 10 napos nyaralásból 9 napig megvolt, végig azt használtam. Versenyúszó vagyok, versenyen az van, de egyébként inkább kihagyok edzést, nem szeretem a tampont még mindig. :D

Ami fontos, hogy mindig moss kezet, mielőtt felhelyezed és utána is. Tiszta környezetben csináld, először inkább otthon, és ne izgulj, úgy nehezebb feltenni. Tisztaság nagyon fontos!

2017. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!