Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » MellműtétJóindulatú daganat...

MellműtétJóindulatú daganat miatt 20évesen, valaki aki hasonló helyzetben van, volt?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt valaki,aki átesett hasonló műtéten? Műtét.mellett döntöttem.

Inkább most távolítsák el,mint később nagyobb állapotban mivel növögethet.

Bár egy hónapja jutottam el az ultrahangos vizsgálathoz. Évek óta éreztem csomót a mellemben. Talán nár 17évesen. De most november óta fájdogált intenzíven. Havi rendszerességgel. Éreztem,hogy ez nem norm ális,az egyik mellem különpsen fájt. Mielőtt megjöm,mindig megduzzad a mellem fáj , de még ezenkívül az egyik gyakrabban fájt.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Aki átesett ezen,a későbbiekben megint lettek e neki ? Esetleg a családban előfordult valakivel?

Egy maszek mellultrahangos doktornő azt mondta,hogy összefügg a női hormonokkal. Javasolt egy hormonterapeutát, aki szintén állította,hogy a mai világban mindenhonnan hozzájut a szervezet ösztrogénhez. Javasolta,ho gy nézessük meg vérvétellel,fel van e borulva a hormonsintem. Van e progeszteron hormon a 14.naptól...

A nőgyógyász szerint ez marhaság, mivel rendszeres a ciklusom. Ő még a fogamzásgátlót is csak javasolnk tudja,hogy milyen hasznos,sok mindentől véd.

De pl a magán ultrahangos doki és a sebész szerint ilyen esetben nem szabadna,tilos lennea fogamzásgátló.

Ezt nem is tudon miért írtam le.

Igazából okot keresek,hogy lett egyálatlán ilyen daganat a mellben. Ami jóindulatú,így e gy enlőre bajt nem okoz.


Félek a műtéttől,pontosabban az altatástól.

Mivel a műtét altatásban zajlana. Félek,hogy nem alszok el teljesen. Rosszul reagálnék rá amilyen balszerencsés vagyok....



2017. ápr. 2. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én voltam így elöbb jobb mint késöbb
2017. ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hormonszint ellenőrzésd ne bliccceld el és most ne terheld a szervzetedet fogamzásgátló tabival, előbb ki kellene derülnie, ennek nincs-e hormonális háttere.


Másik nőgyógyásszal nem akarod megnézetni magadat?

2017. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Attól félek máshol is kinevetnének,ha hormonvizsgálatra kérnék beutalót vlrvételre.

Magánnőgyógyásznál voltam.

Körzetishez meg se próbálok menni.

Igazából nem is a doki nevetett ki,csak mondta,hogy nem.látja értelmét. Rendszeres a cilusom , fiatal nőknél ez gyakori stb...

Az aszisztens nő halk kacagása nagyon elkeserített :/


Tanácstalan vagyok. Pattanásos az arcom,hátam gyakran. De rendszeres a ciklusom. Napra pontosan megjönt.

Ha ki is derülne,hogy pl nincs progeszteron termelődésem, nem hiszem ,hogy lenne rá megoldás. A nőgyógyász max felír egy ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót,ami lefedi a problémát....

2017. ápr. 3. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!