Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció elmaradása,...

Menstruáció elmaradása, Norcolut sem használt eddig. Tudtok rá valami jó megoldást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, történt már-e ilyen, ahogyan én jártam. Sajnos nem jött meg a menstruációm január óta (egyébként 30 éves vagyok), elmentem orvoshoz aki felírt nekem napi 3x1 Norculot-ot. természetesen nem sok hatással volt, egy kis menstruációs görcsön, meg pár csepp barnásvalamin kívül. Visszamentem az orvoshoz és újból felírta ezt a gyógyszert 2 hétig napi 1 szemet kell szednem. Amennyiben ez sem hat kombinált hormonokat fogok kapni. Erről túl sok jót meg nem hallottam...

Előzményként megemlíteném, hogy kb 15 évvel ezelőtt kivették egyik petefészkemet ciszta miatt (tojásnagyságú volt, nem volt már ép szövet) és legutóbb az orvos a megmaradt petefészkemet sem találta túl tökéletesnek, fájt, megvolt duzzadva. Van/volt valakinek hasonló problémája?


2010. máj. 13. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok ugyan, de már 8 éve menstruálok, szóval azt hiszem, merek írni választ. Nekem pár hónapja történt, hogy elmaradt a menstruációm. Mivel van párom, és elég fiatal vagyok, rögtön arra gondoltam, hogy terhes lettem, de két tesztet is csináltam és mindkettő negatív lett. Elmentem a nőgyógyászhoz, megvizsgált, felírt valami hormonkészítményt, és mondta, hogy 5 napig szedjek kettőt, utána 3 nap múlva megjön. Mondanom se kell, az utolsó tabletta után 10 nappal jött meg a menzeszem, az is elég gyengécske volt. Utána aztán 44 majd 42 napra jött meg a menstruációm (igaz, az én ciklusom amúgy is 35 napos), most meg 37 napra. Azóta nem voltam nőgyógyásznál, mert eddig mindig megjött magától, és szerintem jobb nem belepiszkálni ezekbe a dolgokba. Így, hogy neked kiműtötték az egyik petefészkedet, nem tudom, mi a helyzet, vagy hogy mi a teendő :S Én azt tudom tanácsolni, hogy írj a www.webbeteg.hu-ra, itt szakorvosok válaszolnak, és a kérdésfeltevés anonim. Én a helyedben nem szednék tablettát (főleg ha nem használ), mert nem biztos, hogy jót tesz.

Anyukám most klimaxol, és ő cickafarkteát iszik, elég jól rendben tartja a menstruációját. Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod!

2010. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hallottál már az Aviva tornáról? Nekem úgy tűnik bejön. Tavaly csak 7-szer menstruáltam egy évben, idén még csak most háromszor. MOst kezdtem, de úgy tűnik, beválik.
2010. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!