Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barna folyás! Mitől lehet?

Barna folyás! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap este bugyi nélkül aludtam mert ki akartam próbálni. Ma reggel egy barna foltot találtam a lepedőn. 13 éves lány vagyok és még nem menstruálok. Nagyon megijedtem! Amikor elmentem reggel wcre akkor még törléskor is barna lett a papír. Ez normális?

2017. ápr. 22. 09:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem hogy görcsöl a hasam és nincs étvágyam.
2017. ápr. 22. 09:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megjött a menstruációd. Tegyél betétet a bugyidba.
2017. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ne tölünk kérdezd meg, hanem anyukádtól.

De ez egyértelmüen a menstruáció kezdete.

Elöfordulhat, hogy elünt a vérzés hamarosan, de az is lehet, hogy hónapokig csak így barnázgatsz...

Mindenképpen beszélj anyukáddal.


A bugyidra otthon elég egy sima tisztasági betét, de ha iskolába vagy társaságba mész akkor tegyél be betétet, vagy legyen nálad, mert akármikor elönthet a vér.

2017. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megfog jönni/vagy megjött a menstruációd. Ennek semmi köze ahhoz, hogy bugyiban aludtál-e vagy sem. Tegyél be betétet a bugyidba, és nyugalom. Ha nagyon görcsöl a hasad, beszélj anyukáddal, ő tud adni menstruáció elleni görcsoldót.
2017. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Beszélni fogok vele csak most pont nincs itthon. Raktam betétet de folyamatosan zörög :D valamit rosszul csináltam?
2017. ápr. 22. 10:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem ragasztottad le eléggé a bugyidba, vagy esetleg túl nagy a bugyidhoz képest. Szélesebb alsót kell ilyenkor hordani, és a betétből is lehet venni olyan méretet, ami neked megfelel. Ha a combod is dörzsöli, akkor majd mindenképp cseréld le, mert azt nem lehet napokig bírni.
2017. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segített!
2017. ápr. 22. 10:31
 8/12 A kérdező kommentje:
Már nem barna hanem véres. És meddig fog tartani ez? Mától kezdve minden nap tegyek betétet?
2017. ápr. 22. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden nap .... Ajánlatos 3-4 óránként higiéniai okokból cserélni !


Tehat nem napi 1 betét hanem a vérzés erősségétol függően cseréld , ezt latni fogod amugy is ! Ha nem eros a verzesed akkor is ajánlatos 4 óránként cserélni !

2017. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegyél be betétet, és ezentúl ellenőrizd pár óránként, hogy mennyi vér távozik. Vigyél magaddal majd a suliba is legalább 6-7 db-ot, mert nem tudhatod, mennyire erősödik fel. Most akár két hétig is tarthat, de egy normális menstruáció 3-8 napig tart. Ezentúl vezesd egy naptárban, hogy nyomon tudd követni (és ha valami okból nőgyógyászhoz kell menni, ő is érdeklődni fog felőle).

20N

2017. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!