Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először megyek nőgyógyászhoz,...

Először megyek nőgyógyászhoz, és anya mindenképp bent akar lenni velem a vizsgálatnál. Nem akarok összeveszni vele, de mi van, ha én ezt nem szeretném?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és már nagyon régóta annyira görcsölök amikor megjön, hogy az első 2 napján iskolába sem tudok menni, semmi sem marad meg bennem, és vörös niagara vagyok konkrétan. Most ezt megelégelte, és megmondta, hogy elmegyünk nőgyógyászhoz.

Oké, nincs vele semmi baj, igazából ezt már előbb is meg kellett volna ejteni, de ha én hozom fel úgyis az lett volna, hogy csak fogamzásgátlót akarok (persze, nyilván..😀)

Van még emellett két másik problémám, amiről ő nem tud, mert sosem beszéltünk meg ilyesmit.

A fájdalmas szex, és a magas tesztoszteron szintem.

Én már előre felvázoltam magamban, hogy mit fogok mondani az orvosnak, amikor anya közölte, hogy 18 alatt ott kell lennie neki is.

Nem az a problémám, hogy így megtudja, hogy nem vagyok szűz, egy 3 éves kapcsolat után nyilván nem ettől félek, csak előtte nem tudok az orvosnak erről beszélni, de azt sem szeretném, hogy azon sértődjön meg, hogy nem szeretném, hogy bent legyen a vizsgálat alatt.

A tesztoszteronos problémát meg egyszer próbáltam felhozni itthon, és az lett belőle, hogy csak beképzelem és fogamzásgátlót akarok.

Tehát nem arról van szó, hogy szégyellem a problémáim előtte, csak kellemetlenebbül érzem magam attól, hogy nem négyszemközt egy szakemberrel beszélem meg az ilyen dolgokat.

Ha bejön velem, az orvos kiküldi vagy mi?

Nagyon rossz lenne, ha próbálom elmondani, mi a baj, és anya azt mondaná közben, hogy ez elmúlik, meg kitalálom csak.



2017. ápr. 25. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező bent lennie veled.

Az asszisztens is ott lesz, nem leszel egyedül a dokival.

Mond meg neki, hogy ez elég kellemetlen neked így is, és nem szeretnéd ha bent lenne. Az sem fog anyukádnak tetszeni, hogy a problémás menstruációra elég gyakran írnak fel fogamzásgátlót.

2017. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Hát max megpróbálom finoman közölni vele, de úgyis sértődés lesz, hogy ő az anyám és tudnia kell mi a probléma :/

2017. ápr. 25. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Egy valamirevaló orvos nem engedi, hogy bent legyen, vagy minimum megkérdez. Én is 16 évesen mentem először, nem is akart bent maradni, csak mivel akkor voltam először, bekísért az ajtóig. De bemutatkoztam, mondtuk, hogy az ő lánya vagyok, most vagyok itt először, és az orvos már mondta is, hogy foglaljok helyet odakint.

Ne aggódj, belebeszélni főleg nem fog tudni, az orvos rád lesz kíváncsi, nem arra, hogy anyukád mit gondol laikusként. :)

2017. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most kicsit megnyugodtam :)
2017. ápr. 25. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami:én az utóbbi években (igaz, már nagykorúként) kb négyhavonta jártam hozzá, műtött is. A műtétem után ment hozzá anya, megkérdezte, hogy vagyok, meg amikor anya mondta, hogy nem is érti, hogy lehetett ilyen fiatalon az a bajom, ami, ő is mondta, hogy rendkívül ritka, és ő is meglepődött. De se a plusz vizsgálatokról, azok eredményéről, semmiről nem beszélt neki soha, nem hiszem, hogy más orvosok ne tartanák meg a betegeik dolgait maguknak, még ha kiskorú is az illető, és máshogy is vonatkozik rájuk az orvosi titoktartás (ez fogalmam sincs, hogy működik, nekem olyan 14 éves koromtól a minden lében kanál háziorvosomon kívül egy orvosom se a szüleimmel konzultált, hanem velem. Esetleg megkérdezték, bent lehet-e a szülő, amikor megbeszéljük, mi a gond.)

Szóval nyugodj meg, ott úgyis sokat számít, hogy legalább kicsit el tudjon lazulni az ember, és tényleg mindent el kell tudnod mondani az orvosnak őszintén.

2017. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
És ha le kell vetkőznöd is bennt marad? Ez durva....
2017. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ott lennie, csak azért mondta, mert bent AKAR lenni, pedig semmi keresnivalója ott. Te döntesz, ha nem akarod, hogy bent maradjon, az orvos kiküldi. Itt nem az anyukád szava döntő, függetlenül attól, hogy jogilag két évig még ő felel érted. A kérésedre az orvos nem is mondhat neki semmit.
2017. ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Természetesen NEM LEHET benn :D


Hogy gondolta, az orvos úgy kidobja, mint macskát szarni.

2017. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

De hogy kell bent lennie,ez egy elég intim vizsgálat,egyáltalàn nem kellene ott lennie és végig néznie hogy te alul levetkőzöl,szétteszed a lábaid az orvos meg felnyúl.Nem szoktak 16 éves nagylányokhoz anyukak bemenni,sőt hàziorvoshoz de nőgyógyászhoz is igen sokan egyedül járnak ebben a korban


Mond is szépen meg neki hogy ez egy intim vizsgálat és négyszemközt szeretnél az orvossal lenni.



Azért remem nem 14-15 évesen sexeltél!Az elég szégyen,akármilyen laza erkölcsű a vilàg.

2017. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden rendben alakult végül! :)
2017. ápr. 29. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!