Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyem külsö része nagyon...

A hüvelyem külsö része nagyon viszket, főként a hüvelynyílás alsó része, de maga a hüvely is ég egy kicsit. Egésznapos folyásom van, mi lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

A barátommal 5 hónapja már élek szexuális életet

egyszer a másodikba szintén voltak ilyen tüneteim de pár héten belül elmúlottak.Vasárnap szintén lefegükdünk egymással,de fájt az első becsúszás mert nem voltam elg nedves.Belém élvezett,és amikor wc-papirral kitöröltem szárazra,a bőrt is ledörzsöltem vele.A közösülés után már viszketett,és hideg vizzel kellett lemosnom hogy enyhüljön.

Ma pettingeltunk,ami nem fájt,de mikor utánna megint lefekudtunk,nagyon rossz,viszkető égő és szúró érzés volt.. Mi lehet ez?


Ha ez fontos,akkor fogamzásgátlót szedek. (jangee)



2017. ápr. 26. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamilyen fertőzés. A helyedben elmennék nőgyógyászhoz.
2017. ápr. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg gombás vagy bakteriális fertőzés. Függesszétek fel a szexet, és minden nemi érintkezést. Menj nőgyógyászhot. Kezeljétek ki magatokat MINDKETTEN. És amikor már vége a kezelésnek, és tünetmentesek vagytok mindketten, mehet ismét a szex.

20N

2017. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én 8 hónapig szedtem jangeet és ugyanez volt a problémám. Végül már semmi nem használt rá, iszonyatosan viszketett és fájt, szóval úgy döntöttem abbahagyom a tabletta szedését. A következő hónaptól már semmi problémám nem volt.

Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy megeshet, hogy a tabletta segíti ezt elő, nem biztos, hogy fertőzést kaptál el.

Én váltottam másik fogamzásgátlóra, igaz még csak 1 hónapja szedem, de eddig még nem jött elő semmi.

20/L

2017. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
remélem nálam is ez lesz,nem akarok fertőzest kapni,a tabbletta váltás kicsit kézenfekvöbb
2017. ápr. 26. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen a folyásod? Tünetek alapján gomás fertőzésnek tűnik. Ha a váladék túrószerű, akkor pláne. Persze tenyésztés nélkül nehéz megmondani, hogy más van-e még mellette.

Menj el dokihoz, vagy ha nem tudsz most eljutni, akkor vegyél a patikában Canesten kombit vagy Silver Q-t, ezek vény nélkül kaphatóak. A Canesten általában jó a gombás fertőzésekre, a Silver-Q meg szinte mindenfélére.

Ha ezek nem használnak, akkor nem úszod meg a dokit. Ha visszatérő a probléma, akkor szintén tanácsos lenne nőgyógyászt felkeresned.

Egyébként a gombás fertőzést igazából nem elkapja az ember. A candida gomba kis számban egyébként is jelen van a hüvelyben, csak a lactobacillusok által termelt tejsav miatt nem tudnak elszaporodni. Ha valami miatt felborul a hüvelyflóra, akkor elszaporodik és tüneteket okoz. Hajlamosíthat rá a fogamzásgátló szedése, valamilyen szinten a sperma is, hiszen lúgos kémhatású, nem megfelelően szellőző fehérnemű használata, antibiotikumkezelés stb.

2017. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most kiváltottam egy Macmiror Complex lágy hüvelykapszulát, amit minden este fel kell tennem és másnapra feloldódik és kifertőtlenit,állitólag használni fog,viszont most pár napig le kell állnom a szedésével mert meg fog jönni.Nme tudom hogy félbeszakítva is fog e majd hatni a 12 szem,de azért reménykedem.
2017. ápr. 28. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!