Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utáni pajzsmirigy...

Szülés utáni pajzsmirigy gondok lennének?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyre írok, de talán itt többen válaszolnak anyukák.


2,5 éve szültem. A szoptatás abbahagyása után elkezdett hullani a hajam, de egy idő után visszatért normál tartományba.


Most kezdtem véletlenül ebben a témában olvasni, mert ismét nagyon hullik a hajam. Így rájöttem, hogy amit kisebb-nagyobb kellemetlenségnek véltem, talán összefügghetnek.


Tüneteim: hajhullás, fáradékonyság, néha ízületi fájdalmak, töredező (hosszanti barázdás) körmök, szárazabb bőr, hangulatingadozás, szőrösödés (de ez tinédzser korom óta sajnos) és természetesen túlsúly.

A terhesség előtt 160gr-os diétával fogytam, amit szinte tartottam a terhesség alatt is (terhességi cukros is voltam). Szülés után +4 kilóval jöttem haza, de apránként kúsztak a kilók felfelé. Próbálom én leadni, de nem akarnak lemenni. :'(


Természetesen megyek majd orvoshoz, de addig is próbálok informálódni. Egyáltalán akinek ilyen volt az háziorvoshoz ment vagy keressek egyből magán endokrinológust?


Köszönöm, ha végigolvasod és válaszolsz.


2017. ápr. 27. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár lehet az is, de a hízástól eltekintve lehet sima vitaminhiány is. hajhullás lehet vérszegénység miatt is,nekem akkor hullott ki rengeteg hajam,és törtek a körmeim, fáradt voltam, fájt a fejem.Kaptam rá gyógyszert és helyrejöttem.
2017. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Először én is vérszegénységre gondoltam, de szedek egy ideje vitamint. Valamint októberben voltam laborban orvosváltás miatt és nem mutatott ki semmit (alap dolgokat néztek nem hormont)

De épp ezért (pl vérszegénység) gondoltam először háziorvosra. Na meg az olcsóbb, mint egy magán endokrin doki.

2017. ápr. 27. 08:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Dettó. Még magas pizus meg egyebek is voltak. Többször megnézték a pajzsmirigyem. Viszont mióta vasat szedek sok c-vitaminnal, azóta ok. Ezeket valóban vérsegénység is okozhatja. Még akár a b12 felszívódásának problémája is okozhat vérszegénységet is...
2017. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor valóban a háziorvosomnál kezdek a jövő héten.
2017. ápr. 27. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Bizti, hogy jól szeded a vitamint? Lehet, hogy te tudod, de a legtöbb ember nem, hogy pl. C-vitamin nélkül nem szívódik fel, nem szabad tejtermékkel, kávéval, magnéziummal egyidőben bevenni stb. Próbáltam, onnan tudon én is. :-)
2017. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy fontos miként veszem be.

Igazából este szoktam bevenni. Néha magnéziummal. C vitamint nem szedek külön.

Na meg a fene tudja, hogy milyen vitamint szedjen az ember lánya, annyi féle van. Én most supradynt szedek.

2017. ápr. 27. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, a vas szívódik fel nehezen. A multivitaminoknál én nem tapasztaltam javulást.
2017. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja, akkor nem tudom.

Ezért is akartam elmenni a dokihoz, hogy mi legyen. Nem akarok kopasz lenni. Tényleg eléggé hullik a hajam.

2017. ápr. 27. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!