Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló - Dienille -...

Fogamzásgátló - Dienille - Hányás után ha pótoltam? Tudom tudom millió ilyen kérdés volt már, de elbizonytalanodtam

Figyelt kérdés

A fogamzásgátló második tablettája (azaz elsö hét) bevétele után 4 órával sajnos hánytam kétszer. Mivel a betegtájékoztató szerint 3-4 óra a gyógyszer felszívódási ideje és ez nálam pont kritikus volt, bevettem még egy tablettát egy másik levélröl. Mindez 12 órán belül történt az elsö tabletta bevételéhez képest. Ha jól értelmezem a betegtájékoztatót ebböl nem lehet baj azaz így a védelem nem szünt meg.


Aznap délelött a hányás elött együtt voltam a párommal védekezés nélkül... Online utánakérdeztem egy oldalon, hogy kell-e védekeznünk az eset után, ahol egy orvos azt válaszolta esemény utánit kellett volna bevennem és 14 napig védekeznem. Namost mivel már eltelt azóta 5 nap és én az eseményutánira nem is gondoltam - de még a védekezésre is csak azért mert mindenen parázok - kinek mi a véleménye kell védekezni 14 napig óvszerrel és elrontottam hogy nem vettem be esemény utánit? Ezek szerint azzal hogy bevettem még egy tablettát ez teljesen felesleges volt?



Köszönöm a válaszokat - u.i.: 13 éve szedek fogamzásgátlót, még sosem fordult elö velem ilyen, hogy hánytam volna.



2017. ápr. 28. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Jézusom, dehogy kell esemény utáni. Azt nem is veheted be tudtommal fogamzásgátló szedése alatt, hiszen baromi nagy kavarodást okoz. Pótoltad a szemet 4 órával később, tehát a védelem nem veszett el. Szóval ne aggódj. Nem is értem ezt az orvosi választ..
2017. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszod... visszakèrdeztem az orvosnàl hogy ez biztos-e hiszen 12 óràn belül pótoltam a tablettàt, mire azt vàlaszolta hogy világodan leirta mi a teendöm vagy követem vagy kérjek màstol orvosi véleményt... nem is értem... eleve lehet elég volt a 4 óra a gyogyszernek de pòtoltam idöben nem telt el 6 òra sem összesen... persze nagyon rà feszültem a vèlemèny utàn, Googlezok egèsz nap ès màr a nyàkomat vizsgàlgatom van e peteèrésem. Nem vagyok normàlis tudom...
2017. ápr. 29. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt csináltam volna, mint te. Nem értek egyet az orvossal. Úgy jártál el, ahogy a tájékoztató írta. És pótoltad a szemet, tehát biztosan véd. Innentől kezdve szerintem ne aggódj.
2017. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm... hàt nem vèdekeztünk végül ezutàn szóval ha valami történik màr ùgyis mindegy de szerintem elèg kicsi rà az esély...
2017. ápr. 30. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Beszéltem anyával is a kérdésről. Szerinte is jól csináltad, ő is így csinálta volna. :D
2017. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! Az èn anyukàm is ezt mondta meg azt is hogy 13 év fogamzásgátló szedès utàn nem olyan könnyü teherbe esni... amikor az elsö orvos irta, hogy jol csinàltam és nem kell védekezni, el is tettem az óvszert, két napig az eset utàn használtuk... aztàn a màsik orvos véleménye utàn kisebb szivrohamot kaptam. Még most sem èrtem... de köszönöm mèg egyszer...
2017. ápr. 30. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!