Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki segítene tampon témában?

Valaki segítene tampon témában?

Figyelt kérdés

1,5 éve menstruálok. A betéttel nincs semmi bajom, de inkabb tampont szeretnék hasznalni. -Mennyire egészségtelen lenne ha mostantól ezt használnám az utolsó napok kivételével?

Meg az osztálykiránduláson is menstrualni fogok, és többnaposra megyünk, és éjjel mindig átázok, meg strandolni is megyünk szóval eleg kellemetlen lenne. Meg ugy nez ki nyaraláskor is pont meglesz... Szóval szerencses vagyok😅

-Az érdekelne, ha kijovok a vízből mondjuk enni és utána visszamegyek a vízbe, akkor meg tartani fog-e a tampon hatása.

-Meg hogy amikor épp helyezem be, milyen szögbe kell nyomni?

- Az létezhet, hogy nem megy fel? (Meg nem probaltam) és akkor mit csináljak?

Bocsi hogy ilyen sok lett, de nagyon erdekel



2017. máj. 3. 17:28
 1/5 Emberek ***** válasza:
100%

Ugyan fiúból vagyok, de az biztos, hogy bajod nem nagyon lehet tőle. Egészséges, avagy nem, azt nem tudom megállapítani. Ha a leírtak szerint használod, akkor úgyszint nem tudsz nagyon nagy problémát csinálni magadnak.

Amit biztosan tudok, hogy ha bemész a vízbe, és utána kijössz, akkor mindenképp cseréld, mert fertőzés lehet belőle, amit meg gondolom nem szeretnél (és értelemszerűen, ha többször mész be, és jössz ki többször kell cserélni). Ugyan ez sem mondható egészségesnek, és biztos le fognak ezért hurrogni, de exem is így csiálta..

A nem megy fel kérdésre hát. Ezért vannak a (pl ob) mini tamponok

2017. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Szia szerintem nyugodtan használhatsz. Akkor egészségtelen ha 8 óránál többet van bent. Maximum 4 óránként mindenképp cserélj. Miért lenne egyébként is egészségtelen? Akkor nwm forgalmaznák, szerintem :)

Egyébként éjszakára szerintem ne használj, inkább kelj fel pár óránként betétet cserélni,vagy tegyél magadalá törölközőt (én is ugy szoktam, van hogy direkt állítok ébresztőt)

2017. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fürdés után cseréld ki.

Ha nem megy fel, nem vagy elég laza. Próbáld meg úgy, hogy ülve vagy állva az egyik lábad felhúzod mondjuk a WC szélére. Nekem úgy könnyebb. És olyan mélyre kell tolni, hogy ne éreztem (majdnem egy egész ujj hossza). Amúgy pár alkalom után nem áll semmiből. Akkor legjobb kezdeni, mikor erősebben vérzel, olyankor könnyebb

2017. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy fel, akkor a szűzhártyád nem elég tág.
2017. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- ha kijössz a vízből, azonnal csere

- a szöget te tudod, mindenkinek más a hüvely "lefutása"

- létezhet, olyankor próbálkozni kell - felmegy, csak lehet, kellemetlen, ha a szűzhűrtyád-hüvelyed szűkebb

2017. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!