Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen öltözetben illik menni...

Milyen öltözetben illik menni nőgyógyászhoz? Mennyire kell levetkőzni?

Figyelt kérdés

Most megyek először Nőgyógyászati vizsgálatra. Magándokihoz van időpontom. Milyen öltözéket viseljek? Szoknyára gondoltam. Viszont elvileg megvizsgálja a melleket is ilyenkor. Felülről is vetkőzzek le?

Hogy történik a fizetés a végén? Asszisztensnek, vagy a dokinak kell fizetni? Én kérdezzek rá, vagy magától mondja, hogy mennyit kell fizetnem? Személyes tapasztalatokat, tanácsokat várok. 18/L (Nincs aki felvilágosítson e téren.) Köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 8. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Én soha nem szoknyában megyek. Elmondom mi a gond, erre ő mondja hogy megvizsgál vetkőzzek le. Bemegyek a függöny mögé, alulról levetkőzök. Megvizsgál, felöltözök és akkor megbeszéljük mi van. Én voltam többször magánnál és másik dokinál de a melleimet soha egyik sem vizsgálta meg. Pedig én is olvastam hogy szokták. A végén megkérdezem mennyivel tartozok.
2017. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A normális doki elöször leültet az asztalához és ott megbeszéltek dolgokat.

Van akinek van aszisztense, és már ott kitöltesz egy papírt, hogy mikor volt meg utoljára, szedsz-e rendszeresen valami gyógyszert, van-e valami betegséged. Vagy is egy kisebb aktát ír rólad.

Akinek nincsen aszisztense, ott elvileg neki kellene ezeket gépre vinnie...


Szóval a vizsgálathoz legjobb, ha egy tunika szerü hosszabb polot veszel fel, mert míg a kabinból azt a 2 métert megteszed a vizsgálóig nem fogod magad rosszul érezni. Elvileg a melleket is meg kellene neki vizsgálni.

Vesz kenetet a rákszüréshez, ezt mjad mondja, hogy egy kicsit fáj, és utánna pecsételö vérzésed lehet...

Ès megnyomkodja belülröl és kívülröl a méhedet, meg a petefészek körül is. Kb 2 perc az egész, kicsit kellemetlen...

Ez általában rögtön amikor felállsz a székböl van(van aki hagyja hogy felöltözz), igazából elég ha a polodat felhúzod és a melltarotdat felemeled...


Aztán felölötözöl és leültök megbeszélni mikor lesz meg az eredmény és fog beszélni a védekezésröl. Ha akarsz gyógyszert irattatni akkor ott lesz a lehetöség...

2017. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szoknyában szoktam menni, gyorsabb az öltözködés így. De szerintem nincs ilyen hogy valahogy illik. Ahogy neked jó. Rákszűrésnél a melleket is vizsgálják. Fizetni van ahol a dokinál kell, van ahol a recepción. Érkezéskor meg tudod kérdezni akár a recepción, hogy hol fizess majd.
2017. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahova most jarok van recepcio,de a vizsgaloba mar csak az orvos van.Eloszor beszelgetunk utana kell levetkozni derektol lefele.Alltalaba valami hosszabb felsobe megyek.Igy kevesbe kellemetlen vegig menni azon a par meteren,de eddig ugy tunt,hogy a dokik addig csinalnak valamit.Engem a letobb esetbe ultrahangoztak(hasi vagy huvelyi)es nem csinltak kezi vizsgalatot.Emlovizsgalatot rekszuresnel szoktak csinalni,olyankor az oltozobe visszaveszem a nacim a felsomet meg leveszem.Aztan ha mar feloltoztem megbeszeljuk a tovabbiakat.Kint a recepciosnak szoktam fizetni.Ha csak az orvos van,akkor rakerdezhetsz,hogy mennyi lesz,de valoszinu,hogy ugyis mondja magatol.Ha van ra lehetoseged nezd meg a neten,hogy melyik vizsgalat mennyibe kerul es,akkor nem fog varatlanul erni,ha tobbet kernek mint amire szamitottal.
2017. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nincs honlapja a dokinak, ahol fent vannak az árak? Én eddig mindig olyan helyre mentem, ahol ez szervezett volt, azaz valamilyen egészségközpont, ahol többen is rendelnek és nem az orvos foglalkozik a fizetés lebonyolításával, hanem a rendelőn kívül a recepció vagy a kassza. Az orvos csak odaadja a leletet, esetleg papírt arról, hogy konkrétan milyen vizsgálatokat végzett, ezeknek konkrét, előre meghatározott áruk van és azt fizeted a kasszánál kártyával vagy egészségpénztár kártyával vagy készpénzzel.

Azért szerintem az alap árakat érdemes már tisztázni az időpont-foglaláskor, ha tényleg nincs meg online, mert egész széles skálán mozoghat egy vizsgálat, 10-25000 Ft, de van ahol vannak vizsgálati csomagok, pl. szűrés csomag, amiben benne van a rákszűrésre a minta kiértékelése, ultrahang, ilyenek - rendelője válogatja.


Nekem sokkal jobban bevált a szoknya (a hosszabb felső is helyettesítheti, valóban), mert akkor legalább addig se vagy meztelen, amíg függőleges vagy :) ugyanis jöhetnek közbe dolgok a levetkőzésed és vizsgálatra előkészítésed között, s addig ott állsz és vársz, azért kényelmesebb, ha nem pucér fenékkel. Szoknyával sokkal gyorsabb öltözködni is. Mindez persze akkor, ha már nem vagy szűz, mert szűzhártyával általában nem nyitogatják a hüvelyt eszközökkel.

Felülről akkor vetkőzz le, ha külön mondja (normálisan a 'vetkőzzön le' a bugyi eltávolítására vonatkozik csak :)), de a mellet a trikód felhúzásával is szabaddá teheted.

Egyébként érdemes szólni az elején, hogy ez az első nőgyógyászati vizsgálatod, így jóval több információt kaphatsz tőlük, mint ha már azt hiszik, hogy rutin.

2017. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!