Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vs betét?

Tampon vs betét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11/L vagyok, és nem sokára valószínűleg megjön a menstruációm. Lenne néhány kérdésem.

1. Tampont vagy betétet használtok?

2. Mik az ellenérveitek a másik ,,eszközről"?

3. Ha tampont használtok, akkor mióta használjátok azt?

Légyszi írjátok oda hány évesek vagytok.



2017. máj. 21. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szia! :)


22 éves vagyok, hasonló korban jött meg nekem is.


1. Én tampont használok, de éjszaka betét.

2. A tampon nekem kényelmesebb. A betéthez béna vagyok, nekem mindig elcsúszkál, és ráadásul az sem szimpatikus, hogy némi túlzással, de egy vértócsával a lábaim között legyek egész nap.

3. Erre már nem is emlékszem :D 13-15 éves lehettem, mikor úgy döntöttem, hogy átváltok erre.

2017. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
24 vagyok, 13 evesen jott meg,1. evben beteteztem, mert azt hittem h anyu nem engedne a tampont, ami hulyeseg, mert siman engedte . Igy 14 eves koromtol csak tamponozok. Utaltam a betetet, folyton atazott, budos, csorog ha csereled, suliba nem lehet olyan diszkreten kivinni , mint a tampont. Szamomra sokkal kenyelmesebb a tampon. Azt javaslom, h mini merettel kezdj.
2017. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia!:)

Nekem is 11-12 éves koromban jött meg először, és én mindenképpen a betétet ajánlanám kezdetnek.

Amellett az szól, hogy kényelmes, és nem kell olyan gyakran cserélni.

A tampont én 17 évesen kezdtem el használni, nekem ez nagyobb biztonságérzetet ad, ugyanakkor fontos, hogy jól helyezd fel, különben fájdalmas, amikor benned van.

A betéttel pedig oda kell figyelned, hogy ülsz, nehogy átvérezz, tamponnal ez a veszély nem igazán áll fent, de mondom kezdésnek a betét tökéletes, aztán majd idővel átválthatsz tamponra.

2017. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azt kifelejtettem, hogy 18 éves vagyok:D
2017. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Előszőr természetesen a betéttel kezdek :)
2017. máj. 21. 15:59
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

10 és fél éves korom óta menstruálok, először betétet használtam. Nagyon utáltam, most is utálom, így nem is használok. Állandóan elmozdult, mellett kifolyt, olyan érzésem volt, mintha pelenka lenne rajtam. Meg aztán 14-15 éves korom óta tangát hordok, abba meg amúgy sem lehet rendes betétet rakni. Kb. 14 éves korom óta tampont használok.

Kezdetnek mindenképpen a betétet javaslom, mivel még szűz vagy, az is lehet, mert van olyan, aki pl. a nemi élet megkezdéséig nem is tud tampont használni. Illetve még csak most kezdtél el menstruálni, még nagyon változó lehet nálad a vérzés mennyisége, így jobban látod, ha betétet használsz, hogy mi a helyzet, milyen sűrűn kell cserélni. Szóval még várj szerintem egy pár évet a tamponnal.

29N

2017. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt hiszem 13 évesen jött meg, akkor még betétet használtam. 16 évesen váltottam tamponra. Én már nem bírnám elviselni a betétet, nagyon kényelmetlen, utáltam. Szerintem nem kell olyan sokat várni arra, hogy tampont használj, sőt nem is tudom minek. A tampon nem szakíja át szűzhártyádat és simán felmegy a legkisebb méret, nem tudom, miért szenvedtem évekig betéttel.
2017. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem kb 13 évesen jött meg először, betétet használtam mert a legkisebb tampont is fájt felhelyezni (nyugi ritka eset vagyok, a legtöbben tudják használni) csak azután tudtam tamponozni hogy elvesztetem a szüzességem (ami eléggé fájt szóval tényleg van ott valami lent). Inkább a tampont használom, diszkrétebb, kisebb helyen elfér, akár a zsebedben is tarthatsz egyet viszont ha pl felrakok egy super plust és egy óra múlva úgy döntök elmegyek zuhanyozni de még nem szívta meg magát kínszenvedés kiszedni. A betéttel az a bajom hogy érzed ahogy kifolyik a vér, plusz erős napon, főleg nyáron akár más is érzi a szagát, kevésbé diszkrét, ha otthon felrakom és bugyiban mászkálok minden lépésnél hallatszik, plusz ha nem jó fajta bugyit hordasz felkunkorodik, hozzád ragad, stb, én otthonra szoktam mert kvesebb macera mint a tampon de sokkal kevésbé diszkrét.
2017. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Kb 11 lehettem mikor megjött.Nekem közbe fél napokra leáll a vérzésem és a tampont is egy ilyen időszakba próbáltam ki.Nem volt egyszerű kiszedni,azóta nem próbálkoztam vele.Régen nekem is volt zörgős betétem meg volt aminek elengedett az egyik szárnya és hozzám ragadt.Járásnál mocskosul tud fájni.Nem emlékszem,hogy melyik fajta volt.Már régóta always-t használok azzal nem még nem volt ilyen gondom.Kb 20éve használok betétet,de csak az elmúlt kb fél évbe tapasztaltam,hogy ha leveszem a bugyim,akkor van egy kis szaga.Az okát nem igazán tudom csak sejtem,de normális esetbe nem szokott büdös lenni.
2017. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
16%

Én betéttel kezdtem és ma is betétet használok. Lehet, hogy kényelmetlen és figyleni kell rá, de szerintem azt az időt túl lehet élni, amíg használni kell a hónapban.


Tampon elleni érvem: Valamelyik ismerős megemlítette egyszer, hogy amikor nőgyógyásznál volt szóba került ez a téma is. A doktor/doktornő pedig mondta, hogy a tampon egészségügyi okokból rossz, mert aminek ki kell jönnie, annak ki kell. Ez nem tudom mennyire igaz, de engem meggyőzött vele. :D


Ezért is javaslom Neked azt, hogy az első 2-3 napban használj betétet, aztán ha úgy érzed, válts tamponra! :)


20L

2017. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!