Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek Pcos? Akinél...

Szerintetek Pcos? Akinél diagnosztizálták mik voltak a tünetei, hogy derült ki?

Figyelt kérdés
Mindig is ritka volt a menstruációm. De most hogy abbahagytam a fogamzásgátlót megint tapasztalom hogy legalább 40 napos egy ciklusom. Terhes nem lehetek. Arra vagyok kíváncsi hogy aki ezzel a betegséggel küzd hogyan derült ki nála a Pcos? Voltak tünetei vagy egy rutinvizsgálat alatt?

2017. máj. 23. 12:30
 1/6 anonim válasza:
Én nem vagyok pcos ,de nekem van ismerősöm aki az. Neki a tünetei az következők voltak: hízás , nagyon nehéz fogyás ( vagy egyáltalán nem sikerült), kicsit pufi arc; amit te is írtál a menstruációval kapcs. ,hogy hol volt hol nem volt.Amit maga a betegség neve rejt ,hogy sok ciszta a petefészekben, koncentráció zavara, állandó fáradtság érzet, édesség utáni vágy. Neki ezek voltak. Reméljük neked nincs ilyen gondod.Ha mégis akkor mihamarabbi gyógyulást kívánok neked!
2017. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2017. máj. 23. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer csak elmaradt a menzeszem ezért elmentem a tini ambulanciára ( még tinédzser voltam). Alpból tudni kell,hogy Szegeden a Vasasban egy hárpia az a nő, aki ott dolgozik de mocsokmódon megalázott akkoriban. Közölte velem,hogy biztosan terhes vagyok hiába mondtam neki,hogy lehetetlen mivel akkor nem volt nemi életem elkezdett velem üvöltözni,hogy ne hazudjak már neki és elküldött ultrahangra. Lám tényleg nem voltam terhes de nem is csinált velem semmit. Azt mondta ha nem jön meg menjek vissza 3 hónap múlva. Szerencsére anyukám talált egy nagyon jó nőgyógyászt, aki meghallgatott, alaposan megvizsgált és elküldött vérvételre azonnal, mivel arra gyanakodott,hogy PCOS vagyok. Igaza lett. Nem szőrösödtem, vékony vagyok és semmi de semmi más panaszom nem is volt soha azon kívűl,hogy egyszer elmaradt és onnantól nem jött meg. Előtte nem volt problémám sőt nagyon szabályos ciklusom volt, napra pontosan tudtam mindig mikor jön meg.
2017. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is pont emiatt félek elmenni az orvoshoz mert biztos vagyok benne hogy vagy úgy járok mint Te és az orvos rögtön terhességet kiált vagy nem is veszi komolyan a dolgot és annyit mond szedjek gyógyszert aztán jólvan.
2017. máj. 23. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvos sem különbözik a másiktól! Nekem biztos nem sokat szólna be!
2017. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a testvéremet diagnosztizaltak PCOSel. Mar tini kora ota kuzdott a sulyaval, sosem tudott lefogyni, korosan elhizott a mai napig. Eros a szor novekedese a hata felso reszen es az allanal is. Az alkarja, ujjai, labszara es labfeje teljesen normalis meretu, mondta is neki a doki, hogy ezekbol is latszik, hogy o egy vekony alkat lenne, ha nem lenne beteg. Menstruacioja kb. 2 havonta van. Miutan diagnosztizaltak jart dietetikusnal, az eloirt etrendet kb 1-2 evig betartotta, fogyott is, de a tulsulyahoz kepest nem jelentosen. Az orvos egyebkent meg is mondta, hogy 42-es meretig fog tudni maximum lefogyni, arra ne szamitson, hogy valaha olyan testalkata lesz, mint a 40kgos lanyoknak.
2017. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!