Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Cisztás kérdés.

Mit tegyek? Cisztás kérdés.

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön mentem el nőgyógyászhoz az éves rákszűrésre de hét elején elkezdett görcsölni a hasam folyamatosan és két hetet késett. Tudni kell,hogy PCOS vagyok. Először azt hittem babás leszek de két negatív terhességi teszt nem ezt bizonyította. Mint kiderült van egy 6x7 centis cisztám 2 centis növedékkel. Azt mondták műteni kell de csináltak egy tumor markert és most csütörtökön kéne visszamennem,hogy megbeszéljük továbbiakat azonban nekem ma 4 órás nagyon heves alhasi görcsölés után ( hajnalban négykézláb közlekedtem) megjött. A klinikán vagy fel sem veszik a telefont vagy folyamatosan rámb*sszák így nem tudom elmondani a panaszom és,hogy mi legyen. Hüvelyi UH így nehézkes lenne. Lehetséges,hogy a cisztám felszívódott?Járt már valaki hasonlóan? Vagy akkor is megjöhet ha ugyanúgy fennáll a ciszta?Mert elvileg eddig az miatt maradt ki és az miatt görcsöltem.

2017. máj. 23. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a cisztától van. Nekem végig normálisan megjött és iszonyatosan fájt a hasam. Sajnos nem múlt el, megműtöttek.

Nyugodtan menj oda ambuláns rendelésre, el fognak látni. Egyébként ha menstruálsz, akkor is simán meg tudnak vizsgálni.

2017. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, abszolút hasznos!
2017. máj. 23. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam volt olyan, hogy nem történt meg a tüszőrepedés, és akkor lett egy cisztám, ami a menstruációkor (majdnem 1 hónapot késett) kilökődött vagy felszívódott. Ettől függetlenül elmentem egy kontrollra, bár addigra már nem volt mensesem, de szerintem is meg tudnak vizsgálni így.
2017. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nekem eddig ahányszor volt cisztám, mindig kivitte a következő menstruáció. Mondjuk emiatt volt, hogy rekordokat késett a menzesz, 55-65. napra jött meg, de már ha sokat késik, gyanítom, hogy ciszta van a háttérben.

Egy spontán vetélés után is maradt egy 5 centis ciszta, az is kiment a köv. menstruációkor. A dokik számára láthatóan ez a ciszta dolog elég érthetetlen, de egyszer azt mondta egy, hogy a ciszta csak a szervezet megoldása arra, hogy erről a területről kitakarítson dolgokat, mert a hüvelyen keresztül sok testidegen anyag könnyen bekerülhet ide és a ciszta legtöbbször csak egy tok: a test betokozza ezeket a dolgokat, majd egy idő után kipukkan és általában a menstruációkor kitisztul.

Szerencsére most már azonnal nem is akarnak műteni minden cisztát, korábban az volt, hogy konkrétan petefészekkel együtt kivették a cisztákat, olyan cisztákat, amik lehet hogy simán kimentek volna maguktól. Ma már szerencsére inkább várnak, vizsgálódnak és csak akkor műtenek, ha olyan alakú/méretű és nem változik, vagy csak nő, vagy rosszindulatú meg ilyenek.

Mi lett aztán, látszott még az UH-n? Hasi ultrahanggal is kimutatható, nem kell hüvelyi.

2017. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!