Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzágátló tabletta sorai...

A fogamzágátló tabletta sorai különböző erősséget jelent vagy valami mást?

Figyelt kérdés
Véletlenül bevettem a 3. sor első szemét, amikor a 2. sor utolsó szemét kellett volna.

2017. máj. 26. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
El kéne olvasni a betegtájékoztatót! Ugyanis abba le van írva!
2017. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez konkrétan nem volt leírva, hogy sorrendet cseréltem fel
2017. máj. 26. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle lehetőség van, az egyikben nagyon nem mindegy, melyik tablettát melyik nap veszed be, mert különböző mennyiségű hatóanyagot tartalmaznak. A másik esetben viszont ugyanannyi hatóanyag van mindegyikben (egyfázisú talán a szakkifejezés), és ha véletlen összecserélsz kettőt, az nem a világvége. Így, hogy fogalmunk sincs, milyen fajtát szedsz, nehéz segíteni.


De egyébként ha végigolvasod a betegtájékoztatót, abból kiderül, hogy a tiéd milyen típusú.

2017. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Altforalle 3 mg/ 0,02 mg
2017. máj. 26. 18:11
 5/10 A kérdező kommentje:
elvileg különböző hatóanyagúak. Most mit csináljak?
2017. máj. 26. 18:17
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

- Ne keverje össze a tablettákat: a rózsaszín tablettákat az első 21 napon, majd a fehér tablettákat az utolsó 7 napon szedje. Ezután a következő (21 rózsaszín és 7 fehér tablettát tartalmazó) csomagot közvetlenül kezdje el szedni. Azaz a két csomag szedése között nem maradnak ki napok.

- A tabletták különböző összetétele miatt fontos, hogy az első tablettát a buborékcsomagolás bal felső sarkából vegye ki, majd a tablettákat minden napon vegye be. A helyes sorrend érdekében kövesse a csomagoláson lévő nyilak irányát.


Nos, ezt jelenti, amit kérdeztél. De ugye nincs benne a betegtájékoztatóban? Amúgy köszönöm a lepontozást!

2017. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam nagy nehezen a papíron, hogy különböző összetételű. De nem ez a lényeg! Már megtörtént a "baj". Szedjem be holnap a péntkeit és vasárnapit a vasárnapit, hétfőna hétfőit.. és így tovább?
2017. máj. 26. 18:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megérne ez egy telefont a helyi kórház nőgyógyászati ügyeletére. Hidd el segíteni fognak, rendesek. Szerintem nem kéne kavarni azzal, hogy beveszed a kihagyottat, mivel az más hatóanyag
2017. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
felhívtam, de elég hülye választ kaptam, és nem értem mi legyen. "csináljon valami sorrendet" majd leráztak és ennyi
2017. máj. 26. 18:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben folytatnám "helyesen" a sorrendet, de amit ma bevettél, annak a helyén vedd be azt, amit ma kellett volna. És közben egész hónapban használjatok óvszert is!
2017. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!