Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy fog oda valaha valami...

Hogy fog oda valaha valami beférni? Mikor jön meg újra rendesen véresen? (Most az átlag napi 3-4 betét az éjszakaival együtt)

Figyelt kérdés
Itt a nyár, eljön a strand ideje. Sajnos még nem állt be, hogy mikor jön meg, ezért szerintem szerencsésebb lenne ha kipróbálnám a legközelebbinél a tampont, mint hogy ott kellene élesben "előszőr". Egyszer sikerült februárban felrakni, ki is jött. Mondjuk meg volt a nagy stressz, ki fog e jönni, jól raktam e be, de összességében nem volt vészes. Mondjuk a felrakáskor annyira nem voltam ott lélekben hogy nem is emlékszem belőle sokra. VISZONT utoljára decemberben jött meg normalisan, erősebben, véresen. Azóta minden hónapban barnázok csak egy kis vérrel, gyengén 3-4 napig. Egy ilyen gyenge, de legelső napon próbáltam felrakni megint egy tampont, de szerintem túlzottam rástresszeltem, így nem ment. Tegnap fel (akartam?) nyúlni, hogy legközelebb fel fog-e férni a tampon. Erre jött a feketeleves. Tükörrel néztem magam odalenn, és eleve nem találtam hol a hüvelyem. Miután meglett (a folyásom megmutatta hol van) vizes ujjal próbáltam felnyúlni, ment is 3-4 centire és utána mintha falba ütköztem volna. De eleve úgy kellett magaba tuszakolni az ujjamat, olyan volt mintha lett volna benne valami dudor, lehet hogy a szűzhártyám, már nem tudom mit gondoljak. Csak azt nem értem, hogy férhetett fel akkor a tampon. Most is felférne? Vagy egyáltalán fog még "nőni", tágulni? Légyszi segítsetek! (Egy kamaszlány? Bármilyen tanács, infó jöhet!
2017. máj. 31. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Hány éves vagy?

Gondolom a minivel próbálkoztál, ugye?


Nagyon fontos a felhelyezésnél, hogy ellazulj, mert másképp nem fogod tudni rendesen felhelyezni, és vagy kényelmetlen lesz, vagy csak egyszerűen kicsúszik, vagy kifolyik majd mellette minden. Van akinek guggolva jó, van akinek úgy, hogy az egyik lábát például a kád szélére felteszi. DE a lényeg, hogy ne stresszelj, és lazulj, engedd el magad, mert máskülönben sosem tudod felhelyezni.

Nyilván szűk a hüvelyed, egyrészt szűz vagy. Még nem szültél. Mitől lennél tág ilyen fiatalon? De hidd el, a mini tampon feltud férni. Nagyjából addig kell tolni, míg a mutatóujjad "el nem tűnik". Akkor van kb.jó helyen, illetve ha utána nem érzed egyáltalán, hogy ott van. Ekkor van helyesen felhelyezve.


Menni fog, hidd el, csak ne stresszelj rajta.

2017. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Manapság már nagyon tuti kis mini tamponok vannak amiket a nőgyógyászok is ajánlanak szűz lányoknak. Az idő során tágulni fog (bár ez így szó szerint túlzás, inkább változni fog). Ha tampont hordadsz majd, vagy önkielégítessz, akkor a szűzhártyád meg fog sérülni. Ez nem jár vérzéssel, legalábbis nem észrevehetővel. A menzesz alatt pedig tudnod kell, hogy a hüvelyed és az egész „alsó részed” nyíltabb, mivel aminek ki kell folynia, annak ki kell. Azért tudtad feltenni mikor menstruáltál, mert nyíltabb voltál, valamint mert valamilyen/és valamennyi mennyiségű váladék, nedv volt ott, ezért könnyebben be is csúszott a tampon. Amikor úgymond szárazon akarod feltenni akkor előbb el kell lazítanod magadat, és a vizes kéz sem árt segítségképpen. Alapjáraton én nem javaslom a tampont állandóra amikor nem muszáj, mert mibt mondtan ilyenkor nyíltabb vagy, hogy kijöjjenek a dolgok. Ez azt jelenti hogy könnyen be is mehet aminek nem kellene, például fürdőben, nyilvános wc-ben, ahová olyan emberek is járnak, akik nem hajlandóak elmenni a fertőzésükkel nőgyógyászhoz, vagy nem kaptak időpontot. Remélem sikerül valami tuti mini tampont kipróbálni ;)

(21/L)

2017. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak nekem a kisujjam sem fért fel :( Amikor sikerült felraknom tampont egy kicsit beljebb kellett volna mert még éreztem. Mindent elolvastam a felrakással kapcsolatban, de köszi :) Első alkalommal az iskolavécében csináltam tesi előtt, úgyhogy sietni is kellett :) A barátnőm kinnt szorított hogy sikerüljön, közben a vécében kicsomagoltam a tampont. Na ezután semmire sem emlékszem csak hogy hopp fent van :) A lábamat a vécére raktam. Utána úgy néztem ki mint egy disznóvágás után, még a vádlim is véres lett. Kifele tövig guggolva sikerült kihúzni, nagyon kicsit mintha fájt volna. 13 lettem idén.

Minit használtam, ob-t. Köszi a tippeket, de ha van még valakinek ne tartsa magában ;)

2017. máj. 31. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan aranyos vagy megzabállak!.én ugyanennyit stresszeltrm 13 évesen,ugyanígy suliba probáltam fel tenni barátnőm kint drukkolt! :D

Rástresszeltem es felment de nem teljesen és kiakadtam majdnem elájultam!

Vissza gondolva már nevetek,de akkoriban ez volt az életem legnagyobb gondja! :D


Csak menszesznél próbáld mély levegő és lassan told!

Jobban fog csúszni!

3-4 nap után már észre se veszed csak csinálod! :)

Nyugodj meg!

Onnan még egy 3 kilós gyerek is kifog jönni! :D

2017. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam hogy ebben a korban sok embernek hatalmas problémája :) Majd meglátjuk :) Most vagyok elvileg félidőben :) Majd megírom
2017. máj. 31. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe, ugyanezen mentem át én is. :) Gyakorolj sokat, nekem ez segített. Aztán 16 éves korom óta már szinte csak tampont használok.

Ha meglesz legközelebb, akkor próbáld meg többször is felhelyezni a tampont. Ne görcsölj rá, mennyi fog. A kihúzás is, főleg ha már megtelt a tampon, szinte magától ki fog jönni, ha húzod a zsinórját.

Ne izgulj, ha nem jön össze elsőre rendesen, én szerintem vagy egy doboz tampont elszerencsétlenkedtem, mire KÉNYELMESEN megtanultam használni. (Ez kb egy év volt:D)


Aztán azt fogod észrevenni, hogy 3 mp alatt fel tudod rakni:)

2017. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta megpróbáltam az ujjammal és két ujjpercem felment. (Kisujj) Szerintem a tampon is menni fog :) Egyébként nem olyan rendesen elkülöníthető a hüvelyem, úgy kell keresni. De remélem ez ha megnyúlik a csípőm akkor jobb lesz :) Olyan mint egy sikátor :) De tegnap sikerült megtalálni! A "tamponosnap" majd írok, szorítsatok! Úgy néz ki, hogy 15-én lesz a nagy nap, de majd meglátjuk! :) Köszönöm a segítséget!
2017. jún. 2. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!