Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz az, hogy a menstruáló...

Igaz az, hogy a menstruáló nőket hazaküldi a piercinges?

Figyelt kérdés
Szerdára van időpontom nyelvpiercing szúrásra, de most (szombaton) jött meg (nekem teljesen kiszámíthatatlan a ciklusom, sajnos mindig össze-vissza jön meg, így reméltem, a beavatkozásig nem lesz semmi). Tetoválásom van, arról egyértelműen tudom, hogy menstruáció közben nem szabad csináltatni, mert vérzékenyebb a szervezet. Mi a helyzet a piercinggel? Olvastam, hogy egy piercinges hazaküldte a vendégét emiatt. Ez is a vérzés miatt lehet, vagy esetleg azért, mert érzékenyebek a nők ilyenkor, kevésbé elviselhető a két fájdalom egyszerre vagy maga a gyógyulás lenne lassabb a legyengült szervezet miatt? Hazaküldenének engem is, vagy a saját érdekemben inkább tegyem át másik időpontra? Esetleg a hányingerrel, émelygéssel, szédüléssel függhet össze a dolog? (nálam ezek a tünetek eléggé gyakoriak menstruáció alatt) Nem szívesen raknám át, sikerült találnom egy viszonylag nyugis hetet, amikor a gyógyulásra tudok figyelni, és időpontot is nehéz volt találni (és talán jobb is túl lenni minden problémám egyszerre talán). Vélemények, tapasztalatok?

2017. jún. 9. 23:17
 1/6 anonim válasza:
Nekem egyszer szalazott szemoldok tetovalast csinaltak mensi elott par nappal. Hat borzasztoan fajt, nagyon erzekeny olyankor mindened belertve a bort is.Pedig nekem meg meg sem jott akkor. Ez csak korrekcio volt, amikor eloszor csinaltattam mensi utan, nem fajt egyaltalan. En a helyedben at tettetnem, hidd el megeri.
2017. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Persze majd a piercinges kérdezgeti hogy megvan-e...

A fájdalom relatív... lehet az előző hozzászólót egy méhcsípés is leterítené.

Egy pillanatig tart egy nyelvpiercing szúrás.. ha nem vagy nagyon nyafi akkor megcsinálhatod.

2017. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam "nyafinak", 10 évig élsportoló voltam, és sok mindent kellett kibírnom, viszont menstruáció alatt a hormonjaim simán elérik, hogy 2-3 havonta hőemelkedésem legyen, és az első órákban hideg verejtékkel, remegve szaladjak a wc-re hányni :D Bár ezek csak az első napok, szerdára már csak elmúlik.
2017. jún. 9. 23:48
 4/6 A kérdező kommentje:
(Egyébként magától a szúrástól nem tartok, úgy is lefújják érzéstelenítővel + fájdalomcsillapítót a görcsök miatt amúgy is szedni fogok. Az már kevésbé lenne jó, ha hosszabbodna a gyógyulási folyamat, mert teljesen leszedálom a szervezetem... És azért a nyelv feldagadását nehezebb elviselni, mint pl. egy köldök esetében.)
2017. jún. 9. 23:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Menstruáció alatt vérzékenyebb a szervezet, műtéteket is átütemeznek emiatt. Azt nem tudom, érzékenyebb-e a bőr, nekem nem szokott az lenni, de ha egyébként is szenvedsz, akkor szerintem ne tetézd ezzel.

(off: nem tudom, mennyi idős vagy, de a rendszertelen ciklust ki kellene vizsgáltatni. ne érd be azzal, hogy csak felír rá egy fogamzásgátlót, mert az tüneti kezelés. kiderülhet, hogy van valami hormonzavarod, ami esetleg a fájdalmas görcsöket is okozza, mert a közhiedelemmel ellentétben az sem normális. és ezek később hatással lehetnek a gyerekvállalásra is.)

2017. jún. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves masodik eleg nagy hulyeseg egy tetovalast osszehasonlitani egy mehcsipessel. Ezen az oldalon csak olyan valaszokat lehet adni, hogy egybol masok felett ismeretlenul is itelkezni kell? A kerdezo velemenyeket, tapasztalatokat kerdezett. Leirtam az enyemet.
2017. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!