Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha abba hagyom a baratcserje...

Ha abba hagyom a baratcserje szedeset ujra kezdodik minden elolrol?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig szedtetek es mi tortent miutan abba hagytatok? En cikluszavarra kezdtem el szedni de felek ha nem szedem akkor megint ossze-vissza jon meg.
2017. jún. 10. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Férfiként nem vagyok érintett, persze, de nőgyógyászként is elfogadod talán a válaszomat. Kicsit messzebbről. A menstruációs zavarok mögött nem egyszer hormonális zavarok,az úgynevezett prolaktin szint emelkedése áll. Tipikusan erre a bizonyos prolaktin-problémára utal, ha rendszertelen a menses. Aki, ahogy írod, a cikluszavarra javasolta Neked a barátcserje szedését, nagyon is jól tette azt. Nagyon leegyszerűsítve: a barátcserje az agyalapi mirigy folyamatainak kiegyenlítésében segít, és így csökkenti a megemelkedett prolaktin-szintet.

Hozzáteszem: gondjaid hátterében esetleg túl alacsony progeszteron-szint is meghúzódhat, és ma már tudjuk, hogy a barátcserje általános hormon-egyensúlyozó tulajdonsága az esetlegesen alacsony progeszteron-szintet is normalizálhatja.

Biztos tudod: a barátcserje azért jó, mert nem tartalmaz hormont. Borsszem nagyságú termésének egyszerű kivonata az, amit (gondolom) kapszula formájában magadhoz veszel.

Nincs a szakirodalomban arra utaló javallat, hogy szünetet kellene tartani. És ugyancsak nem ismer a szakirodalom mellékhatásokat sem. Nem írod, tehát nem tudom, hogy miért hagynád abba a szedését? Mondjuk, drága, az általam ismert legolcsóbb ár is 2000 forint két ciklusra. De sajnos, feltételezhető, hogy ha szünetelteted a kúrát, vagy végleg abbahagyod a kivonat szedését, akkor visszatérhetnek a problémáid. Remélem, tudtam segíteni, de kérdezz nyugodtan, ha többet szeretnél tudni.

2017. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Olvastam interneten,hogy 3 honap utan celszeru szunetet hagyni es ezert gondoltam ra. De akkor nem hagyom abba. Esetleg a gynex cseppel kapcsolatban kerdezhetnek? A tajekoztatoban az all,hogy ha felerosodnek a tunetek akkor csokkenteni kell a cseppek szamat. Mit jelenthet ez ciklus zavar eseteben? Meg gyakrabban jelentkezik a verzes?
2017. jún. 19. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami a barátcserjét illeti: csak megerősíteni tudom, hogy az irodalomban nincs olyan utalás, amely szerint szüneteltetni kéne a kapszula szedését.

Ami a Gynex cseppet illeti: az ugyancsak a hormonrendszer kiegyensúlyozását segíti. Legelébb is jó volna tudnom: vajon miért szeded a barátcserje mellett? Kizárólag a menstruációs panaszokra, vagy emésztési gondjaid is vannak (vastagbél, gyomor ect.)? Alapesetben a barátcserje szedését javasolnám. Csak tippelni tudok: talán duci vagy, esetleg a pajzsmirigyed alulműködését diagnosztizálták, és arra kaptad a Gynex cseppeket?

Általánosságban azért mégis annyit: a Gynex cseppekről már közel sincs annyira jó véleményem, mint a barátcserje-kapszuláról. Kétségtelen: a Gynex fitoösztrogéneket, vagyis az ösztrogénhez hasonló módon, hormonszerűen ható növényi alkotóelemeket tartalmaz. Viszont hormont nem. Ez jó. Alkalmazását viszont csak fokozatosan javaslom. A napi 1-3 csepptől akár 20-25-ig is fölmehetsz, ha nem tapasztalsz mellékhatást.

Ugyanakkor NAGYON FONTOS: ha pajzsmirigy-túlműködésed van, nem szabad szedni a cseppeket! Hatásuk ugyanis anyagcsere-gyorsító is, na most, ha ezt egy amúgy is túlműködő pajzsmirigyre rászeded, nagyon káros lehet.

Aztán meg: három hetes kúra után itt mindenképp tartanod kell egy hét szünetet. Egy éven belül amúgy sem javaslok kettőnél több kúrát. A szakirodalom egyébként sok zűrzavarról számol be, előfordulhatnak mellékhatások, ahogy írod is, gyakoribb menses satöbbi. Volt olyan betegem, akinek pajzsmirigy gyulladása volt, kifejezetten rosszul lett tőle. Jódérzékeny, magas vérnyomásos betegek sem szedhetik. Elvileg nem tilos, de a gyakorlatban, rossz tapasztalataim alapján nem ajánlom. Egyébként, nem tudom, tapasztaltad-e van egy enyhe vizelethajtó hatása is. Ha szeded, megfelelő folyadékbevitellel pótolnod kell a veszteséget. Magam egyébként sem vagyok híve az időskor előtt szedett, vizelethajtó hatású készítményeknek. Két ok miatt sem: megterhelik a szervezetet, és félő, hogy a normális folyadékháztartást is megborítják, ami végső soron vesekárosodáshoz is vezethet.

Nagyon kérlek, ne ijedj meg, azért ez nem a sátán szere, de közel sem tudom olyan jó szívvel ajánlani, mint a barátcserjét.

2017. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.A nogyogyaszom ajanlotta a gynex cseppet amit meg is vettem de nem szedem. A rakszuresen minden rendben volt de a ciklusaim csak 3 hetesek a baratcserje elott parszor 2 hetes is elofordult. 44 eves vagyok es a fogamzasgatlo abba hagyasa ota van ez a zurzavar nalam mar tobb mint egy eve. Maradok a baratcserjenel mert legalabb a koztes verzesem megszunt tole.
2017. jún. 22. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha a barátcserjénél maradsz. Biztos kicsit szájbarágós vagyok, de örülök, hogy megírtad a korodat: Neked még semmiképpen sem javasolnék olyan készítményt, aminek vizelethajtó hatása (is) van. Ezzel nem a kollégát akarom bírálni, természetesen, hisz Ő sokkal jobban, behatóbban ismeri a panaszaidat.

Nézz oda, a gondod, sajnos, elég gyakori. Amikor befejezed a tabletta szedését, megborul a hormonháztartás. Különösen sokszor fordul ez elő Trinoldiol 21, vagy Yadine szedése után. A változó kor még messze van Nálad, van rá esélyed, hogy a dolog kisimul. Mindenesetre nagyon is helyesen tetted, hogy nem hormonkészítmények után nyúltál.

A háromhetes ciklus nem tragédia, bár tudom, hogy egy kicsit sűrű, de ha a köztes vérzésed is elmúlt, akkor tartsd a barátcserjét.

Jó egészséget kívánok!

2017. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51 éves vagyok fél éve felborult a menstruácios ciklusom elöte volt egy elhuzodo vérzésem amire norcolutot kaptam amitöl elmult .de mostan
2018. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Demostanába volt hogy kéthetente .volt 18 napra ugy hogy öszevisza jötmeg elkezdtem szedni a barátcerjét töb mint egy honapja szedem a mostani menstruáciom 22 napra jöt meg medig lehet szedni
2018. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!