Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Altforalle fogamzásgátló...

Altforalle fogamzásgátló szedésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most váltottam ki a tabit, de csak 2 hét múlva jön meg. Mikortól kezdhetnek szedni? És melyikkel kezdjek? Most meg kell várjam míg megjön, és akkor elkezdeni a rózsaszínnel? És ha igen, ettől be fog állni a mensi a fehér placebók idejére? És ha igen, azokban nincs hatóanyag tehát menstruacio alatt teherbe eshetek, a fehér tabik szedése alatt? Előre nagyon köszönöm, nagyon osszezavarodtam és nem akarom elcseszni!:)

2017. jún. 11. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az isten áldjon meg, olvasd el a betegtájékoztatót...!
2017. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hidd el, elolvastam csak bennem van a para ha félreértettem, ha te tudod annyira akkor válaszolj muszáj meg várnom vagy sem?
2017. jún. 11. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nen fogom olvasgatni. Úgy írják le, hogy a hülye is értse. Fogd meg szépen, és olvasd el még egyszer, ha bizonytalan vagy.
2017. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az orvosod nem mondta el? Köztudott hogy ezeket a ciklus első napján kell szedni tehát amikor megjön, akkor kell elkezdeni
2017. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 piriiiii ***** válasza:

Amikor elkezdesz vérezni, beszeded az első tablettát (ekkor és nem máskor, az egyszerűség kedvéért). A hatóanyagos tablettával kell kezdeni, ami nem fehér (hanem általában sárga vagy rózsaszín). Mivel ebben van a hatóanyag. És azért szeded, hogy hasson. Ugye?

Beszeded a levélben levő összes színest (általában 3 sor, összesen 21 szem), aztán megjön a menstruációd, ami igazából nem igazi vérzés, mert bár vérzel, de nincs petesejt, ami lelökődött (mert peteérés sincs). Tehát nem eshetsz teherbe. A placebo tablettákat meg nem muszáj szedned, mert abban nincs hatóanyag, az csak azért van, hogy a hozzád hasonló figyelmetlen emberek nehogy kiessenek a szedési ritmusból.

Elég szomorú, hogy vannak nők, akik elkezdenek fogamzásgátlót szedni úgy, hogy a saját ciklusukkal sincsenek tisztában, s azzal sem, hogy a fogamzásgátló miféle változásokat fog véghez vinni a testükben.

2017. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!