Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem szeretnék menstruálni!...

Nem szeretnék menstruálni! Valami ötlet?

Figyelt kérdés

6 éve menstruálok, mindig is borzasztóan fájt, már az elejétől kezdve utáltam. Cataflamot szedek az első 2-3 napban, ami nagyon későn hat és akkor sem teljesen, tehát még fájdogál utána. Az lenne a kérdésem, hogy van valami beavatkozás/injekció/tabletta, amivel meg lehetne előzni a menstruációt?

Igen, jól átgondoltan, tudom, hogy ha bármelyiket is bevezetnek ezek közül, később nem lehet gyerekem. Sosem terveztem gyereket, kiskoromban sem voltam az a babázós típus, túl nagy felelősség, nem igazán vannak anyai ösztöneim, undorodom a terhességtől, és egyébként sem szeretem a gyerekeket. Szóval kérlek titeket, kíméljetek az olyan válaszoktól, hogy majd meggondolom magam, és fogadjátok el/tiszteljétek a döntésem! Köszönöm!

17/L



2017. jún. 11. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen opció.

Esetleg ha rák vagy mióma miatt ki kell venni ezeket a szerveidet, akkor.

2017. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Inkább fordulj nőgyógyászhoz! Érdemes vizsgálódnia, mert lehet, hogy van valamilyen probléma a rosszulléteid mögött (húgomnak volt). De ha szimplán így működik a tested, akkor a fogamzásgátló tabletta szedése lehet opció. Én régen elviselhetetlenül rosszul voltam - értsd: első két nap hányás, hasmenés, ájulás, és annyira fájt a hasam, hogy nem tudtam megmozdulni gyakorlatilag. Minden hónapban fixen hiányoztam miatta a suliból, munkából. De mióta tabit szedek, kb. meg se kottyan az egész vérzés.
2017. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A hosszútávú tablettázásnak lehetnek azért súlyos mellékhatásai. Szintén úgy voltam, mint kettes, de én természetes szerrel oldom meg ezeket a napokat.
2017. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Menj el nőgyógyászhoz!

Nem mindig természetes, ha ennyire fáj. Lehet pl. endometriózisod.

Remélhetőleg semmi baj nincs, de ebben az esetben írhat neked fel fogamzásgátlót. Sokkal könnyebb utána.

2017. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Endometriozisa középkorú nőknek szokott lenni. Nekem is borzalmas az első 2 nap, meg jónéhány ismerősömnek is és nincs semmi bajunk. Fogamzásgátló tablettát ajánlanám én is.
2017. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, lehet kipróbálom a fogamzásgátlót!:)
2017. jún. 11. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Foggátló tabletta policisztákat okozott nálam. Plusz ezer más mellékhatást, úgyhogy óvatosan.:
2017. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres testmozgással csökkenthető a fájdalom. Én sem hittem ebben, amíg el nem kezdtem mozogni heti többszöri alkalommal. Rá 1-2 hónapra már úgy jött meg, hogy észre sem vettem, nem fájt egyáltalán. Aztán miután abbahagytam a testmozgást, visszatért a havi fájdalom is.
2017. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Tesztoszteron tablettától nem lesz menstruációd.
2017. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hasonló gondom volt régen. Volt olyan, hogy egy egész doboz fájdalomcsillapítót bevettem két nap alatt... Aztán szedtem egy évig foggátlót, akkor egyáltalán nem fájt. Abba hagytam a szedését, után fájt, most is, de napi max két fájdalom csillapítóval ki tudom húzni.


Illetve, amikor még nagyon fájt, akkor a nőgyógyász írt fel nekem egy gyógyszert(nem emlékszem a nevére), amit a menstruáció előtti napokban kellet elkezdeni szedni, és mérsékelte a fájdalmat. De ez nem volt olyan hatásos, mint a fogamzásgátló.


20/L

2017. jún. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!