Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Háziorvos írhat fel fogamzásgá...

Háziorvos írhat fel fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Van 1 éven belüli negatív rákszűrési leletem, de most új fogamzásgátló tablettát szeretnék íratni, a régit le szeretném váltani.

Nőgyógyászatra nem tudtam időpontot kérni, mert nem tudtam előre, hogy melyik nap érnék rá.

Most hétvégén tudtam meg, hogy holnap, hétfőn ráérnék feliratni, de nem kapok holnap azonnal időpontot a nőgyógyászaton, csak hetek múlva, nekem viszont pár napon belül be kellene vennem az új tablettát.

Ezért kérdezem, hogy az új tablettát,amit szeretnék szedni, és aminek pontosan tudom a nevét, felírhatná-e a háziorvosom? (évek alatt már kitapasztaltam, hogy számomra melyik a legmegfelelőbb)


2017. jún. 11. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ő szokta felirni. Legeslegelsőnek írta csak fel a nőgyogyász(nyilván magamtól nem kezdek új gyógyszerbe) a továbbiakban pedig a háziorvossal iratom. De gondolom doki függő egy próbát mindenképp megér. De mond el neki hogy ezt szeded már egy ideje csak nem tudsz eljutni nődokihoz. Biztos felirja.
2017. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megpróbálom!

2017. jún. 11. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha váltani akarsz, nem tuti, hogy lehet
2017. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem minden fajtát írhat fel a háziorvos, amit én szedek pl. még szakorvosi engedéllyel sem írhatja fel :(

De egy próbát megér, mert ha nem olyan fajtát szedsz, akkor simán felírják. Régebben, amikor még más milyet szedtem én is a háziorvoshoz jártam receptért.

2017. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Másikat ő nem ír fel, csak azt amit nőgyógyász már felírt. Váltást nem csinálhat.

Nekem konkrétan akkor sem amikor a nőgyógyászom elutazott, felhívtam, mondta hogy gond van a 3.hónap végén, mondta hogy menjek el a háziorvoshoz és írassam fel azt amit most mond, ír neki egy emailt, de így sem tette, kell a hivatalos papír hogy felírta. Viszont bemondásra később simán felírta a következő havi adagot, azt amit kiírtak tényleg... Bár lehet látja a gépen.

De ha valami gond lesz vele akkor övé a felelősség hogy felírta, ezért nem teszik és a nőgyógyásznak nehéz lesz elmondani hogy magadtól váltottál rá, nem szeretik az ilyesmit. Nekem akkor is balhézott amikor bőrgyógyász írta fel a Diane-t.

2017. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!