Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjek fogamzásgátlót váltani?

Merjek fogamzásgátlót váltani?

Figyelt kérdés
Sajnos 5 éve szedek Cypromixet. Eredetileg a bőrproblémáimra lett felírva, amiket szépen el is mulasztott. Tudom, hogy nagyon magas a hormontartalma és nem szabad csak fogamzásgátlásra használni, de sajnos más nem vált be. A cypromix soha semmilyen problémát nem okozott nálam. Kb egy év után próbáltam átállni Belara-ra, de colitis ulcerosa szerű tüneteket okozott, az egész emésztőrendszerem begyulladt. Yasminelle volt a második próbálkozás, fél évig szedtem de tönkretette az addig (cypromix miatt) rendszeres ciklusomat és elviselhetetlen görcsöket okozott. Visszatértem a cypromixre, de hiába vált be nekem, csupa rosszat hallani róla. Szeretnék valami gyengébbet, de nem merek kísérletezni. Kinek milyen tapasztalata van ez ügyben?
2017. jún. 13. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt beszéld meg egy nőgyógyássnőgyógyásszal.
2017. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cypromixet nem is lehet csak max fel evig szedni... nem fogamzasgatlo, hanem hormonjavito, aminek a mellekhatasa fogamzasgatlas. Egy csomo helyen be is tiltottak mar. En a helyedben inkabb nem szednek semmit, ebbol nagy bajod is lehet :(

Huvelygyurure nem gondoltal meg?

2017. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem bízom az orvosokban,négy nőgyógyásznál voltam, ebből három magán. Kemény pénzeket fizettem azért, hogy most itt tartsak, hogy öt év alatt nem sikerült megfelelő alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót találni nekem aminek nincsenek durva mellékhatásai. Nyilván nem szedném a Cypromixet, ha lenne más alternatíva. Nem fogom végigpróbálgatni az összes fogamzásgátlót, hogy melyiktől nem lesz semmi bajom.

Elég bizarrnak tartom, hogy az erős cypromixtől semmi bajom, a modern alacsony hormontartalmúak pedig kikészítik a szervezetemet.

A hüvelygyűrű ugyanúgy hormonos, mitől lenne jobb?

2017. jún. 13. 23:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam: Diane35 (u.az mint a Cypromix csak betiltották sok helyen) 5évig, először bőr miatt majd azért mert ez jó volt, aztán Belara - borzasztó pattanásos lettem tőle, így újra Cypromix, ekkor kiderült hogy pajzsmirigy gondom van, így endokrinológus javaslatára váltotta le a dokim hüvelygyűrűre és 2 éve semmi gondom nincs vele. Viszont azt tudni kell hogy ilyen lefelé váltásnál sok mellékhatás jöhet elő és tovább lehetnek jelen. Nálam pl 2 hónapos pecsételés, szédülés, hányinger volt, de mivel enyhültek így maradhatott, az 5.hónapra lettem teljesen tünetmentes és azóta sincs gondom vele.
2017. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!